• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ЗМІ повідомили про смерть кількох осіб від "Супутника V": У Росії відповіли

У Росії померли чотири людини після щеплення "Супутником V", ще шість осіб мали серйозні побічні ефекти

"Супутник V"
"Супутник V" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє EUobserver з посиланням на внутрішні документи Росспоживнагляду, передає "ДС".

В Європейському агентстві з лікарських засобів (ЕМА), яке вивчає російську вакцину для її можливої ​​реєстрації в ЄС, повідомили виданню, що такі ж документи (Росспоживнагляду — ред.) вони бачили й отримали від російського анонімного джерела, а не по звичайних каналах спілкування між регулятором і російськими колегами. У відомстві наголосили, що "серйозно ставляться до усієї отриманої інформації" про російську вакцину.

Згідно з документами, троє з чотирьох померлих — жінки у віці 51, 69 і 74 років. У документах наголошується, що смерті були викликані проблемами з серцем, легенями й рівнем цукру в крові. Принаймні в одному випадку як діагноз вказане поствакцинальне ускладнення. Ще одна людина у звіті не ідентифікована.

Видання також пише про шість випадків серйозних послаблень: ускладнене дихання, судоми, набряки, мʼязова слабкість, високий кровʼяний тиск, головні болі, запаморочення і лихоманку.

Директор Центру ім. Гамалії Олександр Гінзбург заявив російському "РБК", що йому нічого не відомо ні про чотири випадки смерті, про які пише EUobserver, ні про будь-яких інші випадки смерті після вакцинації «Супутником V». «Інформація про те, як йдуть післяреєстраційні дослідження, надходить від МОЗ, Росздоровнагляду. Я не зовсім розумію, чому [про випадки небажаних реакцій або смерті] надходить інформація до Попової, за такими випадками передбачений інший порядок. Мені інформація про смерті не надходила», — повідомив він.

Глава Росздоровнагляду Алла Самойлова стверджує, що після початку вакцинації препаратом "Супутник V" летальних випадків не зафіксовано.

«Ми здійснюємо постійний моніторинг безпеки застосування вакцин для профілактики COVID-19. З початку застосування нами не зафіксовано жодного випадку летального результату, який став наслідком застосування російських вакцин від коронавірусу, а частота небажаних реакцій становить не більше 0,1%. Нами ретельно досліджується кожен випадок можливого прояву важкої небажаної реакції у осіб, що раніше пройшли вакцинацію від COVID-19. У низки випадків, про які писали ЗМІ, мало місце інфікування коронавірусом в період, що передував формуванню стійкого імунітету до збудника», — заявила глава Росздоровнагляду Алла Самойлова, її слова передала виданню "РБК" пресслужба відомства.

Вона підкреслила, що у Росії діє ефективна система фармаконагляду, в яку кожен медичний працівник зобовʼязаний вносити відомості про всі випадки небажаних реакцій на вакцинний препарат.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua