• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Зятя іспанського короля отримав п'ять років в'язниці

Реклама на dsnews.ua
Зять короля Іспанії Феліпе VI Іньякі Ундаргарин засуджений до п'яти років позбавлення волі в зв'язку з податкових махінаціями і нецільовим використанням коштів громадських фондів

Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Іспанії, передає "ДС" з посиланням на AFP.

"Зятя короля Іспанії у вівторок засудили на п'ять років і 10 місяців за привласнення мільйонів євро", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що Верховний суд скоротив термін ув'язнення, який встановив Ундаргарину суд попередньої інстанції (6 років 3 місяці). Прокуратура оскаржила цей вирок, вимагаючи для засудженого на 10 років позбавлення волі.

Урдангарін, який є чоловіком сестри короля інфанти Христини, все ще має можливість оскаржити вирок в Конституційному суді і попросити відстрочити виконання вироку. Йому дозволили залишатися на волі під час розгляду скарги.

Як відомо, його некомерційна організація "Інститут Ноос" використовувалася як посередник регіональними органами влади для отримання контрактів за необґрунтовано завищеними цінами в період з 2004 по 2006 роки.

Розслідування кримінальної справи проти нього і його дружини велося з 2008 року.

Як повідомляла "ДС", 12 червня 2015 року монарх навіть прийняв рішення позбавити свою сестру Христину титулу герцогині Пальма-де-Майоркской.

Але в лютому 2017 року суд міста Пальма-де-Майорка на Балеарських островах зняв з інфанти Христини звинувачення в пособництві в корупційній діяльності її чоловіка.

Після скандалу подружжя відсторонили від всіх офіційних публічних виступів королівської сім'ї, а в 2015 році король Феліпе позбавив їх деяких титулів.

Зараз подружжя живе у Швейцарії.

    Реклама на dsnews.ua