Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому 2 травня в Одесі пройшло за поганим сценарієм

Среда, 4 Мая 2016, 11:40
2 травня пройшло майже спокійно. Хтось отримає заслужену подяку, хтось (цілком заслужено) нову зірочку, але системно нічого не змінилося. Ми погасили не пожежу, а вогник, який, крім всього іншого, роздмухали проєвропейські українські політики

Фото: УНИАН

Росіяни міняють ідеологію створення ДНР

Ніхто не помітив, що росіяни почали міняти ідеологічну складову одеських подій дворічної давнини. Найбільш наочно це продемонстрував п'яний спіч Олега Царьова, який, разом з сотнями інших українофобів, почав говорити, що саме події 2 травня стали каталізатором подій на Донбасі. Простіше кажучи, російська пропагандистська машина розвертає історичні події і зараз пробує побудувати наступний міф: спочатку на Майдані США зробили переворот, потім хунта "вбила чесних одеситів" і лише після цього "повстав" Донбас. 

Всі ті, хто зараз почнуть говорити, що тут немає логіки, адже всі чудово пам'ятають, що Одеса - це продовження Донбасу і т.д., глибоко помиляються. І помиляються, бо апелюють до логіки і фактів. Масова свідомість живе телевізором і пропагандою. За три місяці люди починають вірити в те, що ми походимо з Марса, а Росія - батьківщина слонів. Єдиний плюс - російська пропагандистська машина також проспала 2 травня. Росіяни лише в останній момент спохватилися, але чи то через Сирію, чи то через Пасху, чи то через простий прокол людського фактору вони не створили інформаційну істерію. 

Але вже зараз можна сказати, що нова ідеологема створення ЛДНР запускається в масову свідомість. І я впевнений: якщо в Кремлі буде вирішено, що така версія створення "молодих республік" їх влаштовує, то прокремлівський пул українських ЗМІ почне активно відпрацьовувати цю версію.

У нас немає нашої версії 2 травня

На жаль, Україна не має своєї правильної і логічної версії подій 2 травня. Станом на зараз ми повинні були б уже давно засудити десяток людей і про їхню вину ми мали б дивитися з усіх екранів телевізорів. 

Пропагандистська машина держави не може працювати без реально працюючої прокуратури. Тому, хто б не був новим прокурором - його головне завдання нарешті завершити справи Майдана до чергової річниці Майдана. Інакше повзуча реакція російських сил, стане не просто відчутною, а загрозливою.

Про це писалося вже тисячі разів, але, на жаль, треба повторитися - зараз розпочалася війна міфологем. Хто переможе в цій війні, той виграє Україну.

Чому Саакашвілі не подякував Авакову

Зараз вже мало хто згадує, але істерія перед 2 травня почалася з криків Михеїла Саакашвілі, що все пропало і треба терміново вводити Нацгвардію. Після доби припирань МВС погодилося ввести Нацгвардійців для патрулювання міста. Насправді, все це можна було зробити тихо, без шуму і гаму, так би мовити в робочому порядку. Просто 29 квітня в місцевих ЗМІ з'явилося б повідомлення, що Одесу будуть патрулювати в посиленому режимі. І повірте - від цього виграли б одесити і одеський бізнес - кількість туристів була б набагато більшою. І влітку значно менша кількість туристів думала б, чи треба їм їхати в місто, де небезпечно.

Вся проблема в конфлікті Саакашвілі і Авакова і бажанні на всьому зробити піар. І зараз, навіть соцмережі розділені на тих, хто хвалить нацгвардійців і тих, хто говорить, що "Саакашвілі змусив Авакова навести порядок". 

Іще раз повторюся - це робоче питання, на якому взагалі не можна піаритися. Бо за цим питанням стоїть безпека і, що більш важливо, страх людей, за своє життя. Про які інвестиції в Одесу ми будемо говорити, коли губернатор кричить на весь світ - введіть війська, бо у нас буде проблема, а міністр йому відповідає, що це не питання нацгвардії? І головне, а що після 9 травня, коли нацгвардійці підуть з міста, там зникнуть проросійські сили?

Ми знову повертаємося до базової проблеми безпеки і порядку. І тут вже проблема не тільки і не стільки в кількості патрулів на вулицях. Головна проблема - це половинчастість реформи поліції. 

Для пояснення своїх слів наведу цитату з інтерв'ю Олега Єльцова: "Беда - это то, как осуществляется отбор новых полицейских. Это полная профанация, если судить по жалким результатам их работы и по тем вопиющим злоупотреблениям, которые вскрываются, кстати, не самой полицией, а общественностью. Отбор должен быть один, очень простой - под личную ответственность руководителя. И отбирать нужно в первую очередь руководителей, а не рядовых сотрудников. А уже руководители должны решать, с кем они хотят работать. Опять же, руководителей нужно отбирать под личную ответственность высшего руководства - вплоть до Авакова и Згуладзе. Если в райотделе милиции кто-то получил взятку, то начальник райотдела слетает. А если сам начальник райотдела организовал какую-то схему, слетает областной начальник. И так до самого верха".

Больше о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство

-->