Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому обшукують Кернеса

Четверг, 15 Сентября 2016, 11:03
У Харкові міцно освоїли нову схему "дерибану" землі: за кілька років вкрадено на більш як 4 млрд грн

Фото: kh.depo.ua

Харківська міська рада протягом кількох останніх років справно й при цьому безкоштовно видавала землю. Начебто на добрі справи. Група осіб реєструвала обслуговуючий кооператив, при цьому в назву організації вносили абревіатуру ЖБК, тобто житлово-будівельний кооператив (наприклад, обслуговуючий кооператив "ЖБК "Бархани"), пише depo.ua.

У цій групі осіб майже ніколи не було людей, котрі потребували поліпшення житлових умов, майже ніхто з них не стояли на квартирній черзі, ніхто не підходив під віковий ценз у 30 років тощо. Тобто на законних підставах безкоштовно отримати землю вони не мали права.

Однак Харківська міська рада одностайно не помічала такого порушення, у проектах рішень сесій бачила тільки абревіатуру ЖБК і, прикриваючись статтею 41 Земельного кодексу (дозволяє виділяти землю безоплатно, однак тільки житлово-будівельним і гаражним кооперативам), видавала землю.

Пізніше ці ділянки або забудовувалися котеджами на продаж, або нарізалися меншими частинами у продавалися.

Дуже часто організатори фіктивних ЖБК були одні й ті ж самі люди. Наприклад, відомий факт, коли на трьох осіб було зареєстровано 15 кооперативів, яким міськрада видала землю безкоштовно.

Обслуговуючий кооператив "ЖБК "Тріумф" також отримав безкоштовно землю в Лісопарку. Зараз на цьому місці стоїть маєток матері нардепа Михайла Добкіна, який сьогодні також намагалися обшукати слідчі. Вартість однієї сотки у найкращих місцях харківського Лісопарку сягає 5 тис. доларів. При цьому за ці сотки міський бюджет не отримав ані копійки.

За відомостями харківських журналістів-розслідувачів, за "кооперативною схемою" було безкоштовно роздано до 3% території всього міста, 18% харківського Лісопарку.

Луценко про харківські оборудки

Сьогодні з сьомої ранку в Харкові тривають обшуки, яких плануються десятки. У місто виїхали 100 співробітників ГПУ і співробітники СБУ.

"Обшуки відбуваються у зв'язку з кримінальною справою відносно організації схеми з розкрадання 654 га землі Харкова на суму 4 млрд грн", - пояснив Луценко.

"В організації схеми підозрюють керівництво міста. Зайшли з обшуками в Національ до Кернеса (в цьому готелі мешкає Кернес - ред.)", - розповів він.

"Також з обшуками прийшли і в будинок, який належить матері Добкіна, але він приїхав показав прописку, а згідно із законом це недоторканне житло народного депутата", - додав генпрокурор.

"Ще один фігурант кримінальної справи чинив опір, виїхав підрозділ Альфи", - додав він.

Офіційна інформація прокуратури

Протягом цього та минулого років органами прокуратури області пред'явлено 118 позовів про повернення комунальних земель, переданих Харківською міською радою у власність обслуговуючих кооперативів, вартістю 3,7 млрд грн. Загальна площа - 547 га.

Із них задоволено 12 позовів на загальну площу понад 75 га, вартістю понад 790 млн грн. Відмовлено в задоволенні 53 позовів на загальну площу 228 га, вартістю 1,4 млн грн.

Припинено провадження за 7 позовами на загальну площу 21,74 га, вартістю 134,8 млн грн. Перебуває у провадженні суду 46 позовних заяв на загальну площу 211 га, вартістю 1,5 млрд грн. Реально виконано 6 судових рішень на загальну площу 55 га, вартістю 665 млн грн.

Олександр Вовк

Больше о событиях в Украине читайте в рубрике Государство