Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Діра замість Росії та три спонсор-няні Лещенка

Понедельник, 19 Сентября 2016, 19:15
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідадимемо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Вибори в Держдуму з величезною дірою в 60%

Погляд українського інформпростору на результати виборів в Держдуму однозначний - дива не сталося. Попри те, що росіяни де-факто "проголосували ногами", тобто явка в середньому по Росії склала 40%, а в Москві, Санкт-Петербурзі та Сибіру не дотягнула і 30%, де-юре путінська "Єдина Росія" формуватиме конституційну більшість. При контрольованій псевдоопозиції у вигляді комуністів, Жириновського і миронівських "есерів". Те, що країни Заходу не визнають легітимність виборів хоча б на території анексованого Криму, мало втішає соцмережі. Які, щоправда, масово цитують відомого російського блогера Аркадія Бабченка: "Ощущение, что вместо страны - одна огромная дыра в шестьдесят процентов, угу?.. А по краям копошатся полоумные сорок процентов бабушек с Путиным, Сталиным, Жириновским и прочими православными коммунистами. Тревожно, противно, и разочаровательно, да?".

"Свобода" для російської пропаганди

Натомість в українському сегменті Інтернету веселіше обговорюють "участь" в російських виборах українських націоналістів із "Свободи". Точніше, той безлад, який вони намагалися влаштувати біля російського посольства в Києві та генконсульства Росії у Одесі, намагаючись завадити малочисельним російським громадянам проголосувати на виборах в Держдуму. Деякі користувачі навіть підписували фото, на якому колишній нардеп-"свободівць" Ігор Мірошниченко ламає посольський паркан, простою реплікою - "Вимагає від росіян зарплату". В більш стриманих постах все ж таки підкреслювалося, що акції "Свободи" під дипустановами РФ забезпечили гарну "картинку" для російських ЗМІ.

Смерть Таранова. Конспірологію поки не знайшли

Неполітичні та людяні коментарі у блогосфері викликала загибель заступника голови АП Андрія Таранова, який під час прогулянки на водному мотоциклі у Києві на Дніпрі не впорався із керуванням гідроциклом та врізався у баржу в районі Гаванського мосту. Ті, хто знав Таранова, характеризують його як професіонала, на чиїх плечах була більша частина невидимого боку війни на Донбасі. А ті, хто його не знав, все ж поки не поспішають висувати всілякі конспірологічні теорії.

Три спонсор-няні Лещенка

А ось глава НАБУ Артем Ситник відверто потішив соцмережі, розповівши сьогодні деталі перевірки відомої купівлі елітної квартири нардепом від БПП Сергієм Лещенком. Отже, НАБУ встановило, що в операціях з нерухомістю таки були правопорушення, але виключно адміністративного характеру, що загрожує Лещенку лише певним штрафом. Також, згідно перевірки, частину коштів позичили керівниця "Української правди" Олена Притула та "улюблена людина" Анастасія Топольська, що було відомо й раніше. Ну а майже 2 млн. грн. на квартиру виділила рідна мати Лещенка. В своїй реакції на цю подію думки інтернет-користувачів знову розділилися. Дехто вважає, що квартирний скандал вичерпано, відтак нардеп може продовжити свою антикорупційну діяльність з новою силою (такої ж точки зору притримується і сам Лещенко). А дехто продовжу постити іронічні фотожаби тепер уже із написом "Серьожина "мама", на якій зображено людину, дуже схожу на екс-російського олігарха Костянтина Григоришина.

Хто не радіє звершенням паралімпійців

Здавалася б, героїчний здобуток українців на Паралімпіаді в Ріо називати інакше, чим славетною перемогою, апріорі неможливо. Адже третє командне місце із 117-ма медалями наших паралімпійців, котрі виявилися сильнішими навіть за збірні США, Австралії та Німеччини, - неспростовний і виключно позитивний факт. Але дехто в українському сегменті Інтернету таки намагався знайти "зраду". Або підраховуючи збитки для українських платників податків на винагороду переможцям та призерам Паралімпіади. Або проводячи дивну "калькуляцію", згідно якої виходило, що одна звичайна олімпійська медаль "дорівнює 13-ти паралімпійським". Хоча таки випадки все ж у соцмережах були не правилом, а здебільшого дуже обмеженими випадками. У прямому і переносному сенсі слова "обмежені".

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство