Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Харківські терористи. Хто вони

Понедельник, 23 Февраля 2015, 09:05
Радник глави МВС Антон Геращенко заявив, що за вибухом в Харкові стоїть група, яка називає себе «Харківські партизани-терористи». Хто ці люди, і чи існують вони взагалі

Фото: joinfo.ua

Почну з найпростішого. Хай мене вибачають СБУшники, але те, що вони відразу після теракту затримали чотирьох підозрюваних викликає у мене, як мінімум, подив. Подив з кількох причин. По-перше, виглядає так, що терористи - дилетанти, якщо їх зловили за лічені години. По-друге, наші спецслужбісти ще вчора були бездарами, а сьогодні перетворилися на Бондів. Тобто ще в суботу вони нічого не підозрювали, а в неділю всіх зловили і знешкодили. Власне на цю тему можна говорити безкінечно довго, але є одна проблема, яка стосується всіх силовиків - коли їм не хочеться щось робити, вони починають працювати по уставу. Тобто знаходять тисячі причин, щоб нікого не арештовувати. 

Тепер, щодо "партизан-терористів" і їхнього ватажка Філіпа Екозьянца. Перш за все важлива реакція цього відомого представника Антимайдану на слова Геращенка. На своїй сторінці "В контакті" він заявив, що це українці підірвали свою ж колону в Харкові. Щоб довго не пояснювати мотиви цієї заяви, треба згадати Каширське шосе і вибухи будинків. Тоді багато хто вважав, що це справа рук ФСБ, і в Україні сьогодні більшість людей вважає це правдою. Заява про підрив колони СБУшниками зараз стане основною темою всіх тролів і, можна не сумніватися, буде запущена в вигляді опитування політологів на проросійських телеканалах. Власне дзеркальність є характерною ознакою цієї війни, і коли ми почнемо проводити аналогії з Югославією та аналізувати міфи останніх років, нам стане набагато легше воювати з росіянами.

"Харківські партизани-терористи" - це віртуальна організація при російських спецслужбах і нам не потрібно розкручувати міф про їхнє існування

Але повернімося до групи "партизан-терористів". Їх зараз розкручують за всіма правилами піару (іще одна аналогія з тим, як рік тому розкручували "Правий сектор", який на той час був не менш віртуальною організацією, ніж зараз "партизани-терористи"). Вони записують відео, як це роблять всі терористи світу, вони беруть на себе якісь вибухи і відхрещуються від чогось іншого. Але станом на сьогодні - це віртуальний проект, який надувають спеціально для того, щоб: а) показати "народний спротив"; б) мати напівлегітимний майданчик для майбутнього (від терористичної організації завжди відколюються більш радикальні структури ще більш відморожених відморозків і часто утворюються політичні сили, які претендують на право сідати за стіл переговорів. Який із цих варіантів знадобиться ФСБ говорити поки складно).

Я ще раз хочу наголосити - "Харківські партизани-терористи" - це віртуальна організація при російських спецслужбах і нам не потрібно розкручувати міф про їхнє існування. Є харківський блогер Філіп Екозьянц і ширма під назвою "терористична організація". Все інше - це робота росіян і завербованих зрадників.

І, останнє зменшити кількість подібних терактів можна завдяки посиленню роботи прикордонників. Власне дірка на кордоні і в зоні АТО - це головне джерело тероризму.