Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Кого підтримає Порошенко у війні Льовочкіна проти Яценюка

Вторник, 7 Апреля 2015, 19:27
Політичний скандал навколо нібито корупційних дій нинішнього уряду, у якому задіяні люди Сергія Льовочкіна, набирає обертів

Фото: business.ua

Останні два тижні пройшли під знаком відкритої медіа-атаки Сергія Льовочкіна на Кабмін, які сьогодні закінчилися блокуванням трибуни в ВР і тривалою перервою в роботі законодавчого органа.

Однак, для початку була використана "бомба" зі звільненим екс-головою Держфінпослуг Миколою Гордієнком, який звинуватив персонально Яценюка у тому, що він нібито має відношення до фінансових зловживання на суму 7,5 мільярдів гривень. Щоправда, пізніше виявилося, що перевірка Держфінпослуг стосувалася періоду 2007 по 2013 року, тобто за часів прем'єрства Юлії Тимошенко та Миколи Азарова. Але історія "прилипла" до Яценюка, як в старому анекдоті про те, що "ваша дочка - проститутка"...

Шоу із необхідністю створення тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді влаштували нардепи-"свободівці" (до речі, на їх екс-міністрів Швайку та Мохніка заведені реальні справи) та Сергій Каплін, який розставив по Києву агітаційні палатки з відповідним закликом. Цікаво, що у своїй кампанії він використав символіку, дуже подібну до "УДАР". Однак в самій партії почали виправдовуватися: Каплін влаштував антиурядову кампанію без їх відома.

На цьому тижні Верховна Рада має розглянути у другому читанні урядовий законопроект "Про ринок природного газу"Тому, вочевидь, у четвер, у день, коли цей законопроект стоїть у порядку денному, можна очікувати неочікуваних поворотів та намагань заблокувати трибуну з боку заангажованих депутатських груп

Цікаво, що і у фракції "Блок Петра Порошенка", членом якої є Каплін, також віднеслися до цієї ідеї з деякою прохолодою. Так, голова фракції "БПП" Юрій Луценко зазначив, що ідея ТСК наразі є недоречною. Принишкли й інші фракції, такі як "Самопоміч" та "Радикальна партія" Ляшка, яким зараз воювати з урядом - не з руки.

Тим не менш, сьогоднішнє засідання Верховної Ради знову розпочалося з блокування трибуни. Голові Верховної Ради Володимиру Гройсману ледь вдалося втихомирити депутатів, які вимагали створення ТСК щодо розслідувати заяви Миколи Гордієнка. Цікаво, що кістяк блокуючих трибуну депутатів складався зі "свободовців". Також до трибуни підійшла парочка депутатів з "Батьківщини", що лобіювали створення іншої ТСК - по тарифами. Але побачивши, що вони зараз - не в інформаційному "мейнстримі", ці депутати повернулися на свої місця.

Незважаючи на те, що інцидент сьогодні нібито вщух, фактично мова йде про розгортання війни між групою Льовочкіна-Фірташа та Яценюком. У принципі, на те є всі підстави: після того, як ця ФПГ, "завдячуючи" Кабміну втратила контроль над Запорізьким тітаново-магнієвим комбінатом, Іршанським ГОКом та іншими "напівдержавними" підприємствами, зараз мова зайшла по "схлопуванню" їх газового бізнесу, що базується на державних газотранспортних мережах усередині країни.

Юридично мова йде про виконання вимог Євросоюзу. Фактично це є контратакою Яценюка. Так, на цьому тижні Верховна Рада має розглянути у другому читанні урядовий законопроект "Про ринок природного газу", що є одним з обов'язковим документів для виконання "третього енергопакету" ЄС, і який фактично переводить управління розподільчих мереж облгазів під державу.

Можна зрозуміти небажання Льовочкіна втрачати багатомільярдні "бариші". Тому, вочевидь, у четвер, у день, коли цей законопроект стоїть у порядку денному, можна очікувати неочікуваних поворотів та намагань заблокувати трибуну з боку заангажованих депутатських груп. Паралельно майданчиком для боротьби з Яценюком у зв'язку з відмовою від створення ТСК, стануть профільні комітети по корупції та питанням щодо правоохоронній діяльності, які запросять Гордієнка та представників уряду.

За цією бійкою інертно спостерігають у "Блоці Петра Порошенка", який вустами Луценка публічно зайняв позицію нейтралітету. Хоча Президент і його люди мали б відреагувати на цю ситуацію, оскільки вона є небезпечною у контексті можливого політичного скандалу рівня 2005 року, коли відбувся монументальний розкол "помаранчевої" команди. Тоді програли всі. І Петро Порошенко, зокрема.