Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Коломойський заморожує "Укроп"

Воскресенье, 24 Января 2016, 14:56
Призначення екс-помічника "новороса" Олега Царьова головою партії "Укроп" означає початок заморожування політпроекту Ігоря Коломойського

Фото: nv.ua

Вчора в партії Коломойського "Укроп" стався черговий скандал. На засіданні політради партії з посади голови цієї політсили було знято Геннадія Горбана, який має серйозні проблеми з правосуддям і наразі перебуває в СІЗО. Посаду голови партії тимчасово отримав член політради "Укропу" Денис Борисенко, пише "ДС" із посиланням на Depo.ua.

Одразу після того, як про це рішення стало відомо широкому загалу звідусіль залунали крики "Зрада". По-перше, нардеп від "Укропу" Андрій Денисенко заявив, що Корбана зняли без його згоди, що матиме "фатальні наслідки для партії в цілому і для всіх, хто за неї голосував".

По-друге, з'ясувалося, що новий очільник партії Борисенко у свій час встиг попрацювати помічником одіозного новороса-білогарячечника Олега Царьова, ще коли останній був нардепом від Партії регіонів у минулому скликанні. Ну, чим не "Зрада!". Але справу в тому, що окрім Царьова Борисенко встиг попрацювати і на одіозного Богдана Губського, і на нинішнього "укропівця" Святослава Олійника, і на "БЮТівця" Юрія Трегубова.

То ж на справді, минуле Борисенка говорить нам лише про одне - він професійний клерк, помічник нардепів. Така собі політична робоча конячка, яка раніше ніколи не виходила та й не претендувала на серйозні публічні ролі. Цілком імовірно, що в історії з УКРОПом мова йде не стільки про підвищення Борисенка, скільки про "пониження" "Укропу" - з активного політичного гравця до рівня "замороженої" партії, що існує лише на папері.

Ні для кого не секрет, що доля "Укропу" цілком і повністю в руках однієї людини - Ігоря Коломойського. І замороження цього політпроекту цілком може бути частиною домовленостей між олігархом і владою. Коломойський заводить "Укроп" в тінь, припиняє активну політичну діяльність, за що отримує певні бізнес-поступки, чи навіть спущення на гальмах справи Корбана. Такий сценарій цілком може задовольнити більшість учасників, що власне і підтверджується досить спокійною реакцію на заміну голови партії. Борис Філатов в останні місяці уже продемонстрував, що "Укроп" йому за великим рахунком непотрібен і він бачить своє політичне майбутнє в ролі господарника мера Дніпропетровська. Для Корбана зараз головна задача вибратися з в'язниці. Інші політики з орбіти Коломойського цілком можуть присмоктатися до різних сторонніх проектів, не обриваючи зв'язок з патроном. А от що стосується Андрія Денисенка, то саме він мабуть всерйоз розраховував посісти місце Корбана в "Укропі" аби продовжити активну політичну діяльність цієї політсили, і для нього те, що відбулося "повна зрада".

В найближчий вівторок Андрій Денисенко планує провести збори політради "Укропу", аби спробувати переломити ситуацію в партії на свою користь. Тоді і стане остаточно зрозуміло, чи іде "Укроп" на політичне дно, чи ще побовтається якийсь час.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство