Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Льовочкін не вірить у перемогу своєї опозиції

Среда, 17 Сентября 2014, 17:05
Першим номером списку Опозиційного блоку стане енергетичний міністр часів Януковича Юрій Бойко. У якого значний досвід програшів на виборах

Фото: 112.ua

За повідомленням джерел "Українських новин", п'ятірка Опозиційного блоку виглядатиме так: колишній міністр енергетики Юрій Бойко, колишній міністр соцполітики Наталя Королевська, президент Всеукраїнського єврейського конгресу Вадим Рабинович, мер Бердянська Олексій Бакай, і мер Святогорська Донецької області Олександр Дзюба. Якщо справді так, то навіть про натяки на шанси потрапити до наступного парламенту у цього політичного проекту немає. Його головною функцією буде критика уряду Арсенія Яценюка за проблеми з газом і піар на соціально-гуманітарних проблемах Донбасу.

Варто згадати, що Опозиційний блок планувався як об'єднана команда Партії регіонів і Партії розвитку України Сергія Льовочкіна. Проте "регіонали" вирішили на вибори не йти взагалі. Тобто, поховати свою партію власними руками. Опозиційним блоком заявлено, що до його складу увійшли 6 партій, серед яких власне ПРУ, партія Королевської "Україна вперед", партія Рабиновича "Центр" та ще три дрібніші партії.

Те, що серед перших п'яти немає лідерів партії Сергія Ларіна, Юрія Мірошниченка та мозкового центру цього проекту Андрія Єрмолаєва свідчить, що у виборах Опозиційний блок візьме участь просто за олімпійським принципом

Окрім вказаних політиків серед відомих персонажів у списку передбачалися екс-губернатор Луганщини Валерій Голенко, який з невідомих суспільству причин ще не притягнутий до кримінальної відповідальності за сепаратизм, і власник холдингу "Мультимедіаінцест-груп" Ігор Гужва. До якого у суспільства також запитань вистачає. Поки відомо про першу п'ятірку і чи будуть Голенко з Гужвою у другій інформації немає. Але вже те, що серед перших п'яти немає лідерів партії Сергія Ларіна, Юрія Мірошниченка та мозкового центру цього проекту Андрія Єрмолаєва свідчить, що у виборах Опозиційний блок візьме участь просто за олімпійським принципом. Що ж до Ларіна й Мірошниченка, то їх, очевидно, ми побачимо на мажоритарних округах на Кіровоградщині. Де губернатором стала людина Ларіна Сергій Кузьменко. Там вже балотується зять Ірини Горіної Олесь Довгий (не від ОБ). Пані Горіна, нагадаємо, також входить до команди Льовочкіна.

А ось Бойко і Королевська на чолі Опозиційного блоку - поганий знак. Вони знані невдахи передвиборчих кампаній. Бойко зі своєю колишньою Республіканською партією входив разом з есдеками Медведчука до Опозиційного блоку "Не так!", який благополучно пролетів повз парламент у 2006-му році. До парламенту цей уродженець Горлівки потрапляв разом із "регіоналами". Його спроба стати президентом цьогоріч розбилася об 14 місце з 21. Другий номер списку Наталя Королевська була депутаткою від БЮТ. Її "Україна - вперед!" не потрапила до парламенту в 2012-му, а на президентських виборах кандидатка знялася з дистанції.

Що стосується інших членів п'ятірки, то Рабинович на президентських виборах показав пристойний результат - 7 місце. Експерти навіть заговорили про шанси його партії "Центр" на пристойний результат на дочасних парламентських виборах. За умови, якщо допоможе Ігор Коломойський. Як бачимо, не зрослося ні з Коломойським, ні з самостійним походом на вибори. Мер Святогорська Дзюба з початку сепаратистських рухів на Донеччині зайняв проукраїнську позицію. Мер Бердянська Бакай у складний для цього прикордонного міста час зумів не допустити у себе сепаратизму, розрулює ситуацію з переселенцями. Навряд чи йому хтось дозволить реально допомогти з голосами Льовочкіну, Бойку та Ко. Бо Запорізька область добре контролюється Ігорем Коломойським. І "газовикам" туди - зась. Тому з приводу Дзюби і Бакая можна допустити, що їх взяли до списку, аби Опозиційний блок не називали п'ятою колоною Кремля. Але якби цьому політпроекту зірки обіцяли перемогу, навряд чи ці два мери опинилися б у передвиборчих списках взагалі.

Про інші політичні проекти, які пов'язують із Сергієм Льовочкіним, читайте тут.