Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Медведчук придумав, як тролити українців по-новому

Суббота, 22 Августа 2015, 11:25
Заява Володимира Олійника про те, що треба визнати Крим за Росією, дати незалежність Донбасу і, можливо, прийняти федеративний устрій – це та інформаційна стратегія, яку бере за основу Кремль і його п'ята колона в Україні

Фото: Datalife engine

Українці втомилися від війни і від відсутності реформ. Це чудово розуміють в Росії. Там також відомо, що згідно із соціологічними опитуваннями кількість тих, хто щиро хоче за будь-яку ціну повернути Крим в межі України, падає. Також падає і кількість тих, хто хоче відвойовувати Донбас. Саме тому останнім часом все частіше можна було наткнутися на розмови про те, що "нафіг все це нам потрібно". Окрім того, не треба забувати, що зараз ми входимо в етап масової депресії і різкого падіння соціальної активності. Це пов'язано з тим, що люди просто фізично не можуть два роки підряд бути на піку соціальної активності. Спочатку Майдан, потім війна, смерті, розчарування - все це причини початку соціальної депресії, яка буде тягнутися приблизно 6-9 місяців. Чому саме стільки? Та тому, що люди фізично не можуть жити в подавленому настрої більше. Після цього потрібно буде кудись дівати цю саму негативну соціальну енергію - чи то у вибори, чи то в якісь виступи, чи просто в побутовий алкоголізм. Все це потрібно вже зараз розуміти, щоб правильно каналізувати негативну енергію.

Це має розуміти влада, від якої народ вимагає лише одного - покажіть нам наше майбутнє в більш-менш позитивних тонах і ми готові заплющити очі на багато ваших промахів. Але це розуміють і наші вороги, які пропонують традиційно прості і нездійсненні прожекти. Але саме видима простота цих прожектів і підкуповує. Пересічна людина ніколи не розуміла і не зрозуміє, що настільки прямолінійних речей, як це пропонує Олійник, не буває. Чому? Та тому, що визнання незалежності Донбасу передбачає подальшу експансію на не окуповані території. Уявімо собі, що Київ пропонує незалежність "ДНР" та "ЛНР". Захарченко і Плотницький після цього вимагають повернути кордони в межах Донецької і Луганської областей. Федералізація України - це автоматичне утворення одеських і харківських республік.

Одним із найважливіших месиджів росіян буде проведення референдуму. Вони вимагатимуть, щоб народ, а не "продажні політики", вирішив, чи треба надавати Донбасу суверенітет

Потім, уявімо собі, що ці люди справді прийшли до влади. Як ви гадаєте, чи почнеться після цього третій Майдан за збереження цілісності країни? Це питання риторичне і насправді, воно зараз неактуальне. Для нас більш важливо, що теза "давайте до чортової матері їх відпустимо", стане основною для дискусій на найближчі місяці. Якщо хтось вважає, що Олійник грається у місцеві вибори - це глибока помилка. Це стратегія на наступну весну, коли економіка впаде ще більше, а соціальна депресія лише поглибиться (лютий - березень можуть бути піковими саме для соціальної депресії, яка при певних обставинах може почати перероджуватися в соціальну агресію). При цьому одним із найважливіших месиджів росіян буде проведення референдуму. Вони вимагатимуть, щоб народ, а не "продажні політики", вирішив, чи треба надавати Донбасу суверенітет.

Що потрібно робити, аби цього не допустити? По-перше, почати реформи. Але цю фразу я вже стомився повторювати. Із простішого - потрібно абсолютно серйозно поставитися до озвученого Олійником посилу. Олійник - клоун, але він говорить те, що йому кажуть говорити, і за ним бовваніє фігура Медведчука.

І, нарешті, найважливіше - уже зараз слід пояснити населенню: якщо ми здамо Донбас (визнаємо незалежність), ми втратимо державу і війна перейде на інші території. Я вже зараз уявляю собі, як які-небудь гавриші (ті самі, яких Кучма називав "барабаном" за наповненість змістом висловлювань) будуть в різних ефірах розповідати, як добре стало жити Сербії після того, коли вона визнала незалежність Косово. Але при цьому всі ці гавриші мовчатимуть, що Сербія не лише втратила територію, вона отримала реальні гарантії того, що її більше ніхто не збирається розчленовувати. Більше того, в обмін на визнання Косово Сербія отримала перспективу членства в ЄС. І найважливіше - серби визнали незалежність Косово більше ніж через десять років після закінчення війни, коли до влади прийшло нове покоління політиків, а самі громадяни були морально готові до цього.