Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Лукашенку путінські терористи

Среда, 30 Июля 2014, 13:05
Анонсовані тристоронні перемовини між Україною, Росією й ОБСЄ стануть прелюдією до посилення санкцій проти Кремля, про які каже Меркель

Завтра у Мінську запланована тристороння зустріч, в ході якої, за словами Президента Порошенка, пропонується винести на обговорення 2 питання: про звільнення всіх заручників, які залишаються в бойовиків на Донбасі, і про забезпечення допуску міжнародних експертів на місце падіння літака "Малайзійських авіаліній". То ж коли за ніч нічого не переграється, на зустрічі будуть посол Росії в Україні Михайло Зурабов, екс-президент України Леонід Кучма і представник ОБСЄ. Чи бува знову не вигулькнуть Медведчук з Шуфричем побачимо завтра.

Отже, ніхто не сумнівається, що перемовини необхідні. Навіть у Росії розуміють, що не допуск іноземних слідчих до місця падіння Боінга вже немає сенсу. Докази причетності РФ до терористичної атаки на літак скоріше за все вже знищено, та й санкції вступають у дію незалежно від роботи слідчих. Проте судячи із мукання терориста Пургіна (цей п'яниця величає себе "віце-прем'єром ДНР") про начебто готовність терористів до перемовин, Кремль продовжує нав'язувати світові ідіотську пропозицію про визнання донецьких і луганських харцизяків стороною переговорного процесу. То ж навряд чи завтра буде можливо домовитися про щось більше, аніж анонсував Порошенко. Зурабов, вочевидь, просуватиме пропозицію Путіна, бубонітиме про Женевські домовленості, про мирних жителів. Простіше кажучи, й надалі демонструватиме переговоронездатність Росії. Бо насправді Кремлю завтрашня зустріч у Мінську необхідна для затягування часу та для демонстрації своїм зазомбованим громадянам, що РФ начебто за переговори. Бо крім громадян РФ у це вже ніхто не вірить.

Навіщо тристороння зустріч Європі? У Брюсселі розуміють, що Путін санкціями загнаний у кут, але огризатиметься ще довго. В ЄС не хочуть ні війни, ні ще більшого поглиблення санкцій. Хоча про таку можливість вже заявила Ангела Меркель. То ж для європейців також важливо відтермінувати рішення, яке їм доведеться таки прийняти, - про повну ізоляцію Москви. Але це буде не зараз. Для початку Київ і Брюссель спробують врятувати життя людям, яких полонили путінські головорізи з Донбасу.

І, нарешті, навіщо президентові Лукашенку надавати майданчик для перемовників. Бо "бацька" розуміє, що ключик до його подальшого президентства вже не у руках парії Путіна, а у Києва і Європі.