Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Яценюк тролить свій майбутній Кабмін

Пятница, 14 Ноября 2014, 18:10
Сьогодні прем’єр оприлюднив список міністрів. Виявилося, що перелік посадовців не узгоджений з коаліціантами. А двоє «урядників» вже «самовідставилися»

Фото: uainfo.org

Першим висловив здивування з приводу свого запрошення до уряду "ударівець" Павло Розенко. Його й раніше сватали на посаду міністра соцполітики, але щоразу він заявляв, що до Кабміну не збирається. І ось Яценюк назвав Розенка серед членів своєї урядової команди. Висока довіра? "Жодних пропозицій, жодних розмов зі мною не було", - максимально швидко відреагував "ударівець". Правда, додав, що коли йому портфеля запропонують, його "так" залежатиме від дуже багатьох факторів. Слідом за Розенком від посади міністра екології відцуралася й Ганна Гопко з "Самопомочі". До кінця дня може дочекаємося й інших відмовників. Принаймні, "порошенківець" Микола Томенко, чийого імені у списку Яценюка не виявилося, хоча ЗМІ припускали призначення цього політика гуманітарним віце-прем'єром, зауважив, що Яценюк з майбутніми членами коаліції нічого не узгоджував. І назвав Кабмін "піар-урядом".

Дехто з експертів зауважує, що крок Яценюка може поховати коаліційні домовленості.  З людей Президента у названому варіанті Кабміну лише Дмитро Шимків

Не важко зрозуміти, що декого із названих Яценюком в його уряді не буде. Те, що посада віце-прем'єра з гуманітарки віддана "батьківщинцеві" Ігорю Жданову, свідчить що Томенка Арсеній Петрович бачити у своїй команді не хоче категорично. І тепер на його боці опиниться "Батьківщина", якій віце-прем'єрська посада і не снилася з таким результатом на виборах. Наступний важливий момент: Яценюк окреслив ті портфелі, які мають відійти його команді - Мінюст, МВС, Мінпаливенерго, Мінфін і МОЗ. Вистріливши раніше за інших, прем'єр ніби каже: на цьому стою і не можу інакше. Хочете торгуватися? Ну от Розенко і Гопко відчепилися від потяга добровільно, значить, є дві вакансії для торгів.

Дехто з експертів зауважує, що крок Яценюка може поховати коаліційні домовленості. Адже у списку прем'єра не виявилося не тільки Томенка, але й, приміром, Ольги Богомолець, яку також називали ледь не стовідсотковим міністром охорони здоров'я. Взагалі, з людей Президента у названому варіанті Кабміну лише Дмитро Шимків. Сергія Квіта та Леоніда Козаченка до президентської команди можна віднести номінально. У "Блоці Порошенка" можуть подумати, що їхня квота замала. То ж небезпека розвалу коаліції ще на етапі її формування існує.

Але навряд чи Яценюк підривав би коаліцію, адже вона йому потрібна для легітимації його уряду. Чи погодяться у Порошенка з урядовими пропозиціями прем'єра? У "НФ" розуміють, що час працює на них. Коаліціада може завершитися нічим, але уряд працюватиме й далі. Зі скрипом, звісно. Що ж до деяких людей з "БПП", то складається враження, що їм обіцяли після виборів золоті гори за іншого прем'єра. І Яценюк нині відверто потішається над розбитими мріями цих політиків. З точки зору піару його вчинок, звісно, оригінальний. Якби не одне велике "але" - війна на сході. Нині не на часі грати роль д'Артаньяна, який змагається з королівськими гвардійцями.