Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Порошенко пропонує мир в обмін на курей

Вторник, 24 Июня 2014, 21:10
Головним претендентом на пост міністра оборони став керівник МХП (ТМ «Наша ряба») Юрій Косюк, чий бізнес залежить від поставок курятини до РФ

В адміністрації Президента вважають, що зараз армії потрібен ефективний менеджер. Не стратег, не політик, не військовий, а саме ефективний менеджер, який зможе налагодити процеси. Ця ідея належить іншому ефективному менеджеру, главі АП Борису Ложкіну. Але головне, що її підтримує Петро Порошенко. І тому, навіть, якщо чомусь Косюка не призначать міністром - в запасі є екс-керівник відомої телекомунікаційної компанії і керівник одного великого підприємства.

Але повернімося до героя України Юрія Косюка. Його знайомство з армією закінчилося наприкінці 80-х, коли він відслужив строкову службу. Після того, він будував бізнес, вийшов на ІРО і ввійшов до першої 20-ки найбагатших українців. Щодо дружби з Порошенком, то вона давня і укріпилася в часи президентсва Ющенка. Як тут не згадати, що саме компанія Косюка могла похвастатися тим, що по квоті КПУ міністром АПК працював її ставленик Юрій Мельник, а головою ДУСі був ще один виходець з Миронівського хлібопродукту Ігор Тарасюк. Між іншим Героя України Косюк отримав з рук Віктора Ющенка.

Слід також звернути увагу на таку важливу деталь, як структура експорту МХП. Більше третини продукції МХП експортується до Митного союзу. На початку цього року Росія не допустили курятину МХП на свій ринок, але вже 29 травня цього року всі обмеження були зняті, і компанія почала відвантажувати продукцію в РФ.

Чи буде Косюк воювати проти РФ? Це риторичне запитання, бо він, по-перше, воювати не вміє, а, по-друге, він іде на цю посаду, щоб бути менеджером, а не військовим. Він не розуміє, що таке армія, він не розуміє, що таке система оборони. При всій повазі до керівника МХП, він ніколи нічого не говорив взагалі про НАТО, ОДКБ чи будь-які інші військові союзи. Якщо Порошенко справді призначить Косюка на цю посаду - це означатиме лише одне: армія буде залишена сама на себе. Не треба бути аналітиком, щоб зрозуміти - Косюк просто не зможе бути ефективним міністром оборони. Єдине, в чому можна буде не сумніватися, так це в тому, чию курятину їстимуть наші солдати.