Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Тимошенко вимагає крові

Понедельник, 22 Сентября 2014, 10:35
Мирний план Тимошенко - це план ескалації воєнного конфлікту на Сході. А вихід із мінського формату переговорів - це кращий подарунок Путіну

Фото: polemika.com.ua

Якби завтра хтось би вирішив втілити в життя план Тимошенко, то це означало б тільки одне - ми розпочали б все з нуля і з завтрашнього дня відновилися б усі бойові дії. Але, давайте розглянемо всі 5 пунктів мирного плану Тимошенко.

1. "Багатократно посилити обороноздатність країни".

Немає жодної людини, яка б виступила проти цього пункту, і найважливіше те, що цей пункт є і в мирному плані Порошенка. Власне три останні засідання РНБО були присвячені саме цьому і зараз тяжко звинуватити Порошенка в тому, що він не виконує цей пункт.

2. "Посилити дипломатичне представництво в ЄС та США".

Цей пункт також не викликає жодних заперечень. Хіба можна додати, що на сьогоднішній момент рівень роботи української дипломатії з ЄС та США, напевне знаходиться на найвищому рівні за всі роки незалежності. Чи можливо зробити більше? Напевне, що ні.

3. Мінський формат переговорів неприпустимий.

Переговори мають відбуватися в форматі Україна-ЄС-США-РФ. Цей пункт є, насправді, визначальним, так як він по суті і є основною відмінністю від плану Порошенка. Давайте собі уявимо, що завтра Україна виходить із мінського формату. Відразу після цього розпочинаються військові дії і росіяни сюди заводитимуть нові і нові частини. Більше того, Тимошенко прекрасно розуміє, що мінський формат був нав'язаний Україні саме європейцями та американцями. Цей формат - єдиний на який могла і готова була йти сьогодні Росія. Більше того, односторонній вихід із мінського формату дозволить перш за все європейцям заявити, що Україна порушила умови перемир'я. Простіше кажучи, вихід із мінського формату - це подарунок Путіну. Треба чітко сьогодні розуміти - ми значно слабші за нашого противника і місцеве населення Донбасу не рветься підтримувати Україну. Тому наш головний козир - виграний час. Чи застраховані ми від того, що Путін продовжить наступ на інші території? Безумовно ні, і формат переговорів на це не впливає.

4. Україна має створити спеціальну систему інформполітики в ЄС.

Мусить бути негайно створена ставка головнокомандувача. Це означає, що Президент країни мусить взяти всю систему управління країною в свої руки, підпорядкувати обороні всі системи життя, включаючи, повну перебудову на новий лад, систему оборонної промисловості, замкнути на собі все управління, а не той хаос, який є сьогодні. Очевидно цей пункт має право на існування, з однією пересторогою - як тільки Порошенко почне це робити, Тимошенко перша почне звинувачувати його в узурпації влади.

5. Необхідно проводити реформи, навіть в умовах війни.

Це насправді найбільша больова точка Порошенка, адже де-факто, досі стартувала лише реформа освіти.


Notice: Undefined variable: TitleUrlNow in /home/www/dsnews_v2/application/dsnews/modules/default/controllers/PublicationController.php on line 176