Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Як Ющенко і Медведчук піарять одне одного

Понедельник, 12 Сентября 2016, 17:00
Кляузи підлеглих Віктора Медведчука на фонд Катерини Ющенко допомагають і донощикам, і їхнім жертвам не піти в інформаційне небуття, натомість жодними юридичними наслідками нікому не загрожують

Фото: pravda.com.ua

Сьогодні українці отримали чудовий привід знову згадати колись гучну а нині добряче підзабуту історію про благочинний фонд дружини екс-президента Віктора Ющенка "Україна майбутнього". Мова йде про проект з промовистою назвою "Дитяча лікарня майбутнього", який свого часу став такою собі ілюстрацією з одного боку слабкої ефективності Віктора Андрійовича, а з іншого - підставою для звинувачень екс-президента та його дружини Катерини у корупції.

Нагадаємо, що очолювана дружиною тодішнього президента "Україна майбутнього" збирала в меценатів та благодійників гроші на нову дитячу лікарню. Вся ця благодійність супроводжувалася гучною інформаційною кампанією в ЗМІ. В підсумку назбирали близько 260 млн. гривень, але і лікарню не збудували, і гроші на щось витратили. Недоброзичливці Віктора Андрійовича одразу ж почали кричати про те, що внески було розкрадено, а питання "Де гроші на лікарню майбутнього?" стало для подружжя Ющенків чимось на кшталт червоної ганчірки.

Тим не менше, попри кількарічне мусування теми розкрадання коштів на "лікарню майбутнього", у правоохоронців жодних звинувачень для Ющенків з цього приводу не було. Хоча про злощасну лікарню періодично згадують і донині. Що власне і відбувається зараз.

Днями Катерина Ющенко оприлюднила на "Фейсбуці" великий пост, в якому повідомила громадськість, що стосовно її фонду відкрито кримінальне провадження за запитом такої собі херсонської організації "Громадська безпека і розвиток" в особах Тетяни Томіліної та Олександра Гуляєва. При цьому пані Катерина зробила головний акцент на тому, що вказана організація та її очільники є однією зі структур одіозного кума Путіна Віктора Медведчука. Довести це було аж ніяк не складно - і зв'язки з Медведчуком досить прозорі, і своїх проросійських поглядів Томіліна з Гуляєвим не приховують.

Так, наприклад, Томіліна 2015 року балотувалася на пост мера Херсона, побудувавши свою виборчу кампанію на типовій жахалці в дусі Кисельова про таємну американську лабораторію "особливо небезпечних інфекцій Пентагону" в самому центрі Херсона. Пан Гуляєв зі свого боку прославився тим, що очолював у Херсоні місцевий осередок медведчуківського "Українського вибору", та особисто брав участь в пропагандистських акціях цього руху.

Наразі Гуляєв очолює організацію "Громадська безпека і розвиток" а Томіліна є її активісткою. За типовою для медведчуківців схемою ця організація зараз прямими закликами до сепаратизму не бавиться а діє більш підступно, вкидаючи суспільству якісь болючі теми, через які можна хитати ситуацію, паралельно агітуючи за таке собі "народовладдя" та "децентралізацію", які прямо з Путіним та Росією не пов'язують. Так, цієї весни фішкою херсонських медведчуківців була боротьба з поборами в загальноосвітніх школах. Тепер вони чомусь згадали про давні справи "лікарні майбутнього".

От і вийшло, що Катерина Ющенко стала жертвою атаки відвертих сепаратистів на чолі з демонічним Медведчуком, тобто цілком позитивна героїня, якій можна поспівчувати та допомогти.

Що ж стосується хлопчиків та дівчаток Медведчука, то для них історія з "дитячою лікарнею майбутнього" - прекрасний привід попіарити себе на скандальній, хай і підстаркуватій, темі та потролити у такий спосіб чинну владу а разом з нею й колишню в особі Віктора Андрійовича, до якого, як відомо, русскомірци теж особливої симпатії не відчувають.

В підсумку маємо дивний сімбіоз, коли обидві сторони історії отримали одна від одної певний іміджевий зиск, кожен перед своєю публікою. Що ж стосується правових наслідків цієї історії - то їх не буде, жодних. Ні для кого. Ані для подружжя Ющенків, ані для медведчуківських сепаратистів. І "лікарня майбутнього" і діяльність "Українського вибору" - речі давно відомі і добре вивчені. І якщо за ці роки правоохоронці ними не особливо цікавилися, то вкрай наївно сподіватися, що обопільні "викриття" щось змінять в цій історії.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство