Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Янукович і Ко хочуть перепродати свої держоблігації в Україну

Четверг, 20 Ноября 2014, 18:25
Покупцем може стати один із найкрупніших банків України. «Сім’я» готова дати дисконт до 80%

Фото: УНИАН

Вчора, на сайті Державної служби фінансового моніторингу з'явився звіт роботи відомства за березень-жовтень. Сам по собі факт оприлюднення звіту може викликати здивування лише в форматі - ну не звітують наші чиновники просто так за березень-жовтень. Звітують за квартал, за півріччя, за рік, але ніяк не за березень-жовтень. Теоретично, можна було б говорити, що це звіт нового керівництва за цей період роботи, але тоді було б логічно, щоб і інші відомства так поступали. Натомість це звіт лише Фінмоніторингу.

Як кажуть в кулуарах Кабміну, звіт був зроблений виключно заради одного абзацу: "В рамках фінансових розслідувань виявлено фінансові операції 44 компаній-нерезидентів, зареєстрованих на Кіпрі, Панамі, Великобританії, Белізі, Сейшелах, Австрії, пов'язані з Януковичем В.Ф. та його найближчим оточенням. Вказаними компаніями-нерезидентами протягом 2010-2013 років, через рахунки, відкриті у банках Латвії, здійснено переказ коштів на рахунки, відкриті в українських банках, у розмірі 1,37 млрд. дол. США, значну частину з яких було використано для придбання державних облігацій (ОВДП). Держфінмоніторингом заблоковано кошти по рахунках вищезазначених компаній-нерезидентів на території України у сумі 1,37 млрд. дол. США, на які ухвалами Печерського районного суду м. Києва накладено арешт".

І як кажуть в кулуарах, зараз може з'явитися інформація про нові епізоди, пов'язані з ОВДП, які викуповувала "Сім'я". Власне, як вважало багато експертів, головні гроші "Сім'ї" заховані саме в облігаціях внутрішньої та державної позик і ми досі виплачуємо проценти за цими позиками. Для того, щоб хоч якось врятувати заарештовані гроші, була начебто запропонована наступна схема. Один із найкрупніших банків України (з першої сімки), який має труднощі з ліквідністю, начебто провів переговори з представниками "Сім'ї" і готовий викупити облігації з дисконтом 80%. Далі ці облігації можуть бути передані в НБУ, а Нацбанк в свою чергу дасть цьому банку рефінансування більш ніж на 20 мільярдів гривень. Зараз же пророблялася схема, щоб на один день зняти арешт з цих облігацій.

Наскільки правдива ця інформація? Можна згадати історію про те, як "помилково" звільнили командира роти "Беркута" Садовника. Давайте згадаємо, як Генпрокуратура "ненавмисне" закрила справу проти Бакуліна, а потім на другий день "помилка" була виправлена, винні не постраждали, а Бакулін і досі на свободі. І таких "давайте згадаємо" є сотні. Власне звіт Фінмоніторингу можна розглядати як бажання керівництва відвести від себе підозри в тому, що там готові повторити подібні "ненавмисні помилки".

І останнє. Я пропоную всім зайти на сайт НБУ і подивитися на тих, хто зараз входить до наглядової ради Нацбанку. Першим номером (за абеткою) стоїть Ірина Акімова. Ще серед членів наглядової ради слід відзначити Андрія Портнова і Валерія Хорошковського. Чи чув хто-небудь, щоб Валерія Гонтарєва голосно і настирливо говорила, що цих людей давно потрібно змінити?

Источник: bank.gov.ua