Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Ярема здійснить акт «індивідуального мазохізму»

Вторник, 20 Января 2015, 10:00
Генпрокурор викликався доповісти Раді про свою роботу. Навряд чи парламентарії почують щось нове. Просто глава ГПУ хоче потоптатися по «трупах» своїх опонентів

Фото: mykirov.com

Збір підписів за відставку Генпрокурора Віталія Яреми провалився. Ініціатори відставки так і не змогли назбирати необхідні 150 автографів своїх колег. Та навіть якби й назбирали, голосів для вотуму недовіри Генеральному в Раді просто немає. Вочевидь, це чудово розуміє Ярема, тому його бажання доповісти депутатам про роботу свого відомства ні що інше, як можливість потоптатися по "трупах" своїх опонентів і критиків. Та ще й прямо в їхній "домівці". Як кажуть: п'ять хвилин ганьби й індульгенція мінімум на півроку в кишені. Такий собі акт "індивідуального мазохізму" з кінцевою вигодою для себе. А якщо вдасться своїм виступом підштовхнути нардепів до голосування про недовіру, взагалі буде добре. Адже Ярема поганьбить недругів провальним голосуванням (та ще й у такий спосіб виявить внутрішню фронду в "БПП"). Мало хто сумнівається, що бажання виступити в Раді - це лише гра Генпрокурора. Адже він зовсім недавно звітувався. Всі й так добре знають: ГПУ порушила багато резонансних справ, проте жодної не довела до суду. І лише годує громадян обіцянками от-от когось посадити.

Мало хто сумнівається, що бажання виступити в Раді - це лише гра Генпрокурора. Адже він зовсім недавно звітувався. Всі й так добре знають: ГПУ порушила багато резонансних справ, проте жодної не довела до суду

У своєму зверненні до ВР Ярема згадує про роковини Майдану. Саме про успіхи в розслідуванні злочинів проти активістів Революції Гідності і мав би доповідати Генпрокурор. А успіхів немає. Два "беркутівця" з "чорної роти" віддуватимуться і за себе, і за свого командира-втікача Садовника, і за екс-міністра Захарченка, і за Януковича. А чим займаються всі інші бійці цього злочинного угрупування? Громадськість також чекає звіту про вже посаджених сепаратистів. У "донецьких" і "луганських" все добре. Єфремов на свободі. Ахметовський "Шахтар" гастролює у сонячній Бразилії, а під час його матчів рекламується терористична "ДНР". Чиновники, причетні до розпалювання сепаратизму, які повтікали з Донеччини й Луганщини до столиці й інших міст, можуть спати спокійно. За них відсидить екс-мерша Слов'янська Неля Штепа. Поки лише вона у нас єдина й найголовніша сепаратистка.  

Бажання Яреми виступити з парламентської трибуни може бути викликане й іншою, поки не зовсім видимою, причиною. Приміром, у переддень виступу ГПУ порушить резонансну кримінальну справу проти когось з урядовців. Наприклад, за підписання договору про транзит російської електрики до анексованого Криму. В цьому договорі українська територія значиться як "Кримський федеральний округ Російської Федерації". Або ж навпаки - Ярема пояснюватиме, чому Генпрокуратура не захоче порушувати справу проти керівництва Мінпаливенерго. І тоді це стане ляпасом Яценюку, який, судячи з розвитку подій навколо цього контракту, добряче взявся за міністра Демчишина. З огляду на те, що може гримнути політичний скандал, навряд чи Яремі вдасться на трибуні ВР переливати з пустого в порожнє.

Є, звісно, варіант: "я - втомився, я - йду". Мовляв, не хочу дратувати депутатів, суспільство, понижувати рейтинг Президента і таке інше, ставте іншого керівника в ГПУ. Але такий варіант з області неймовірного. Це точно не про Ярему.