Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Заручницею коаліціади стала навіть корупція

Четверг, 6 Ноября 2014, 15:00
Обмін «люб’язностями» органів влади, підконтрольних різним центрам впливу, може виявитись позиційною війною за кращі місця у новій коаліції

Коллаж "ДС"

В центральних органах влади останнім часом розпочалась справжня антикорупційна лихоманка. Так, Генпрокуратура України заявила сьогодні про викриття розтрати коштів посадовцями Мінсоцполітики при закупівлі обладнання для дітей-інвалідів. А днем раніше, співробітники Держфінінспекції навідались з терміновою перевіркою до "Укрзалізниці".

На перший погляд, ці факти слід сприймати, як довгоочікуваний початок очищення влади від хабарників. Однак, активізація чиновників на цьому напрямку дивним чином співпала з розпалом коаліціади. Тому, є всі підстави припустити, що згадані факти не стільки удари по корупції, скільки спроби тиску різних учасників створення нової парламентської більшості одне на одного.

Власне, в тому що і в структурі Мінсоцполітики, і в "Укразалізниці" досі працюють корупційні схеми, запущені тут ще командою Віктора Януковича, ніхто і не сумнівається

Власне, в тому що і в структурі Мінсоцполітики, і в "Укразалізниці" досі працюють корупційні схеми, запущені тут ще командою Віктора Януковича, ніхто і не сумнівається. Це підтверджує і відсутність гучних кримінальних справ та арешт підозрюваних, на що так сподівалися громадяни після зміни влади навесні цього року. Тому, малоймовірно, що претензії Генпрокуратури та Держфінінспекції не обґрунтовані. Однак, в цій історії, як у відомому анекдоті, є один нюанс. А саме - підконтрольність міністерства та залізничного монополіста різним центрам впливу у владі. Зокрема, глава Мінсоцполітики Людмила Денісова, і це очевидний факт, є представником "Народного фронту" (№15 у виборчому списку). А очільник Генпрокуратури Віталій Ярема, як відомо, є соратником глави держави.

Подібні ж зв"язки спостерігаються і в протистоянні Держфінінспекції, яка діє в структурі Мінфіну, та "Укразалізниці". Власне, такі спостереження дають підстави припускати, що початок різного роду перевірок та звинувачень у зловживаннях різних органів влади на адресу одне одного "співпало" з коаліціадою не випадково. Тобто, таким чином потенційні союзники - команди президента та прем'єра демонструють одне перед одним м'язи, сподіваючись справити враження на партнера і отримати кращу позицію в розподілі посад новою парламентською більшістю.