Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Мавзолей опери і балету, Клятва ліфтократа та Мощі вже на орбіті

Среда, 19 Октября 2016, 19:10
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідадимемо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Мавзолей опери і балету

Попри попередні заклики не рефлексувати з приводу похорон убієнного ліфтом Мотороли, його пишні похорони у Донецьку все ж стали для українського інформпростору головною подією дня. Для користувачів Інтернету пропагандистська картинка черги до трупу терориста Павлова як до Мавзолею спрацювала на всі сто: росіяни, само собою, були у захваті, а ось у багатьох українців загострилася ненависть до окупованого Донбасу та тамтешніх мешканців. Хоча лідери блогосфери просто волали - не можна вірити цьому постановочному шоу, бо присутні на ньому люди здебільшого були зігнані за умілою рознарядкою бойовиків та навіть звезені у спеціальних автобусах зі всіх ОРДО, а, може, і ОРЛО. До того ж жарт про те, що Моторола вперш потрапив на балет, бо труну із ним розмістили саме в Донецькому театрі опери і балету, як ніколи відповідав як моменту, так і справжньому змісту. А відомий український волонтер та блогер Віталій Дейнега навіть розмістив у своєму пості відповідний фотофакт.

Клятва ліфтократа

Вже на могилі Мотороли ватажок "ДНР" Захарченко поклявся встановити вбитому "бойовому товаришу" пам'ятник у Слов'янську, який він присягнувся відбити в "укропів". Українські соцмережі знову закипіли та почалися навіть "зрадофільські" нотки у постах. Але швидко вся ця "резонансна заява" терориста геть зійшла на пси, тобто перетворилась на тему саркастичних кпинів та іронічного креативу нових мемів. "Це клятва ліфтократа, який насправді наступний у черзі до донецького соціального ліфту імені Мотороли", - так коментували істерику Захарченка українські інтернет-користувачі.

Мощі вже на орбіті

Не приземлені, а цілком космічні пригоди "руского міра" традиційно викликають в українському сегменті Інтернету виключно позитивні емоції. Саме так вийшло і з сьогоднішньою новиною із космодрому "Байконур" про запуск ракети не лише з трьома космонавтами, а й із частками мощей преподобного Серафима Саровського. Що робитимуть із мощами на Міжнародній космічній станції її мешканці, соцмережам достеменно ще невідомо. Але багатьом одразу пригадалося припущення місячної давнини, яке зробив у віршованій формі відомий блогер Юрко Космина:

Втомились космонавти в вати
Від водки в тюбиках і щєй -
Пора настала скуштувати
Мощєй...

Піп-скандал озолотив пивбар

Ще одна звістка на навколо релігійну тематику не змогла не потішити медіапростір. Як з'ясувалося, недавній п'яний гульбан кількох священників у малопримітному генделику Тернополя призвів до шаленої популярності цього закладу не лише серед тернополян, а й гостей цього славетного міста. Звісно, як підкреслюють користувачі соцмереж, цьому сприяє вдала логістика, бо кафетерій розташований поблизу тернопільського вокзалу. Але всі погоджуються, що вирішальне значення мало знатне відео із піп-скандалу. Адже відзняті на камеру спостереження танці служителів церкви у піст із розкутими дівчатами та мордобій у пивбарі з подальшим викликом поліції були в результаті продемонстровані на центральному телебаченні. Тож такий скандальний піар став дійсно "золотим".

Присвята "Сергію всемогутньому"

Актуальна соцмережева діяльність відомого facebook-лідера та за сумісництвом нардепа Сергія Лещенка знову не пройшла повз увагу уважних інтернет-користувачів. Що значить шалена популярність - справу зробила лише одна фраза цього політика на тему продовження українських санкцій проти Росії. Виявляється, Петро Порошенко наважився на цю санкційну пролонгацію лише після того, як про їхнє припинення сказав сам Лещенко. З приводу того, як всього однією фразою продовжуються санкції, в українських соцмережах навіть народився вірш. А ті українці, хто масово репостять цей пафосний твір, вже оголосили його, як і відповідає моменту, у цілком патетичному стилі - "Присвята "Сергію всемогутньому".

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество