Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Екологи б'ють на сполох: національні парки України опинилися на межі знищення

Четверг, 14 Августа 2014, 18:35
А Мінприроди анонсує плани щодо розвитку спортивного туризму на територіях природно-заповідного фонду

Міністерство екології та природних ресурсів України зайнялося проблемами розвитку спортивного туризму у національних парках. Для цього було  укладено  договір  із Федерацією спортивного туризму України. Чиновники природоохоронного відомства обіцяють туристам всіляку допомогу в організації та проведенні походів та змагань.

"ДС" поцікавилася - наскільки розвиток туристичної галузі важливий для національних парків країни.

Заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк:

Для мене це повідомлення Мінприроди дещо неоднозначне. З одного боку, національні парки, а в Україні їх 49, призначені як для охорони природи, так і для розвитку туризму.  Звісно, розвивати туризм - це не означає будувати там готелі чи дачі. В кожному національному парку є екологічні стежки, туристичні маршрути. Наприклад, в Карпатах практично всі туристичні маршрути проходять через територію національних парків. Або, скажімо, Двурічанський національний парк на Харківщині - це прекрасне місце для того, щоб 14 кілометрів справлятися заплавою річки Оскіл. Тобто, на перший погляд, наміри Міністерства екології та природних ресурсів щодо розвитку спортивного туризму на територій природно-заповідного фонду виглядають цілком позитивно.

Але якось дивно, що розвитком спортивного туризму Мінприроди переймається у той час, коли національні парки опинилися на межі фактичного знищення. Мінфін доручив низці органів виконавчої влади невідкладно скоротити виплату зарплат і виконання робіт за договорами, починаючи з 1 серпня цього року. Такий лист у тому числі отримало і Мінприроди, і переслало його до національних парків. Чомусь у міністерстві вирішили, що економити слід саме на національних парках. Але ж скорочення витрат на 70% означає їх фактичне знищення. Працівники парків отримують на руки заробітну плату від 900 до 1,2 тисячі гривень. І якщо їм скажуть - з цього місяця ви будете отримувати втричі меншу зарплатню у 280 гривень, вони, звісно, підуть з роботи. Нововведення значать втрату колективу та адміністративних будівель нацпарків, котрі знаходяться в оренді. Орендувати офіс за 30% вартості теж навряд вийде.

Фактично, нацпарки потрапили у настільки скрутне фінансове становище вперше в історії нашої держави. І ось в той час, коли національні парки опинилися на межі знищення (звісно, де-юре вони залишаться, але де-факто не зможуть існувати без співробітників, адміністративних приміщень, фінансування), міністр екології та природних ресурсів Андрій Мохник хвалиться домовленістю з туристами стежити за дотриманням законодавства на туристичних маршрутах. Це виглядає глумом над національними парками України! При цьому жодних заяв щодо  урізання бюджетів нацпарків ні громадськості, ні журналістам, ні директорам заповідних об'єктів міністр не давав. Наче нічого і не сталося...


Notice: Undefined variable: TitleUrlNow in /var/www/html/dsnews/dsnews_v2/application/dsnews/modules/default/controllers/PublicationController.php on line 176