• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроекты

Консервація команди Зеленського. Або "наш дорогий Леонід Ілліч"

Оточення президента активно воює між собою, але ні в кого немає навіть натяку на можливість скинути конкурентів
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Зараз багато хто любить говорити про те, що "слуги" тріщать по швах, що скоро їхня політсила почне сипа­тися, і, взагалі, нас чекають великі кадрові потрясіння.

Але, як би це парадоксально не звучало, зараз відбувається консервування команди Зе. Точніше, її верхівки. Так склалося, що три ключових гравці з оточення Зеленського - Богдан, Шефір та Єрмак - де-факто "очистилися від конкурентів". Кожен з них (звичайно, в силу різних обставин) став поки що незамінним для Зеленського. І скандали, які щодня продукуються в наших ЗМІ, не можуть в середньостроковій перспективі порушити цей тріумвірат. Більше того, кожен із них практично не залазить на територію конкурента. По суті, ми маємо ситуацію, коли кожен вибудовує свою вертикаль, яка живе в паралельному світі до вертикалі конкурента.

Чи зміниться щось в цій конфігурації в найближчі місяці? Судячи з усього, ні. Змінювати щось Зеленського може змусити лише обвал рейтингу, а він теоретично можливий лише весною (обвалити рейтинг можуть перш за все три речі: капітуляція, земля і передача Приватбанку Коломойському).

Але навіть в ситуації обвалу рейтингу, що поки не є аксіомою, Зеленський зіткнеться з глобальною проблемою: відсутність лави запасних помножена на несамостійність у прийнятті рішень. І, що не менш важливо, вихід із зони комфорту, який створює тріумвірат радників-ворогів.

Зеленський поки опинився у пастці свого оточення. Будь-які зміни призведуть до погіршення ситуації в Офісі президента. І тому він все більше віддає повноважень (не функціональних, а по вирішенню тих чи інших питань) своєму оточенню. І це оточення активно воює між собою, але ні в кого немає навіть натяку на можливість скинути конкурентів.

Власне, цей ландшафт консервування внутрішньовидових воєн і буде характеризувати всю нашу політику в найближчі місяці. А може, навіть роки.

    Реклама на dsnews.ua