• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Консервація команди Зеленського. Або "наш дорогий Леонід Ілліч"

Оточення президента активно воює між собою, але ні в кого немає навіть натяку на можливість скинути конкурентів
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Зараз багато хто любити говорити про те, що "слуги" тріщать по швах, що скоро їхня політсила почне сипатися, і, взагалі, нас чекають великі кадрові потрясіння.

Але, як би це парадоксально не звучало, зараз відбувається консервування команди Зе. Точніше, її верхівки. Так склалося, що три ключових гравці з оточення Зеленського - Богдан, Шефір та Єрмак - де-факто "очистилися від конкурентів". Кожен з них (звичайно, в силу різних обставин) ставши поки що незамінним для Зеленського. І скандали, які щодня продукуються в наших ЗМІ, не можуть у середньостроковій перспективи порушити цей тріумвірат. Більше того, кожен із них практично не залазити на територію конкурента. По суті, ми маємо ситуацію, коли кожен вибудовує свою вертикаль, яка живе в паралельному світі до вертикалі конкурента.

Чи зміниться щось у цій конфігурації в найближчі місяці? Судячи з усього, ні. Змінювати щось Зеленського може змусити лише обвал рейтингу, а він теоретично можливий лише навесні (обвалити рейтинг можуть перш за все три речі: капітуляція, земля і передача Приватбанку Коломойському).

Альо навіть у ситуації обвалу рейтингу, що поки не є аксіомою, Зеленський зіткнеться з глобальну проблемою: відсутність лаві запасних помножена на несамостійність у прийнятті рішень. І, що не менш важливо, вихід із зони комфорту, який створює тріумвірат радників-ворогів.

Зеленський поки опинився у пастці свого оточення. Будь-які зміни призведуть до погіршення ситуації в Офісі президента. І тому він все більше віддає повноважень (не функціональних, а по вирішенню тих чи інших питань) своєму оточенню. І це оточення активно воює між собою, але ні в кого немає навіть натяку на можливість скинути конкурентів.

Власне, цей ландшафт консервування внутрішньовидових воєн і буде характеризувати всю нашу політику в найближчі місяці. А може, навіть роки.

    Реклама на dsnews.ua