• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроекты

Україна завтра почує голос Юлії Тимошенко

«Батьківщина» разом із «Самопоміччю» і «радикалами» вирішила погратися у гру «хто найбільше захищає ідеали Майдану»
Фото: ria-m.tv
Фото: ria-m.tv
Реклама на dsnews.ua

Три фракції коаліції вперто не бажають віддавати опозиції портфелі у парламентських комітетах. Основний мотив - нинішні опозиціонери голосували за диктаторські закони 16 січня. У той же час "Блок Порошенка" і "Народний Фронт" за те, аби представники "Опозиційного блоку" отримали два комітети - регламентний та з питань прав людини. Єдина вимога - на чолі комітетів не повинні стояти люди, які голосували за злочинні закони 16 січня. Декілька комітетів віддати опозиціонерам - це вимога наших європейських партнерів, проте "Батьківщина", "Самопоміч" і "ляшківці" стали в цьому питанні в позу. Зовсім незрозуміло, навіщо. Адже якщо "ОБ" не отримає посад у комітетах, крику буде - на всю Європу. І, звісно, цей крик почують та зроблять Україні зауваження щодо недотримання прав опозиції. Тож ті, хто не хочуть віддавати опозиціонерам керівництво бодай у двох комітетах, насправді грають на руку Бойку, Льовочкіну, Шуфричу та компанії. Тим тільки того й треба. Щоб натягувати на себе шкіру "жертв режиму".

Схоже на те, що Тимошенко, як і під час виборів, ніяк не може знайти собі місце у нових політичних реаліях

Якщо у "Самопомічі" та серед "радикалів" в основному зібралися люди в парламенті нові, то ось позиція фракції Тимошенко дивує. "Батьківщина" - ветеран. Тому мала б бути мудрішою. Якщо згадати минулу Раду, де більшість була у "регіоналів", комуністів й "тушок", то там представникам опозиції було віддано керівництво у 10 комітетах, плюс - віце-спікером обрали "свободівця" Кошулинського. Так "регіонали" гралися у демократію, знявши на певний час напругу в сесійній залі парламенту минулої каденції. Нині ж не йдеться про велику кількість комітетів. Окрім двох вказаних, ще два - з питань будівництва та фінансів і банківської діяльності також можуть отримати депутати, які не входять до коаліції, не входять і до "Опозиційного блоку". Таким чином на всіх нардепів, що опинилися поза коаліцією виходить всього чотири комітети. Не так вже й багато. Тому незрозуміло, навіщо три фракції роблять трагедію на порожньому місці.

Казатимуть про Україну як про демократичну країну чи не казатимуть - зараз у значній мірі залежить від позиції Тимошенко. Звісно, Юлія Володимирівна звикла бути у ролі опозиціонерки навіть у владі, але нині не час для розгойдування коаліції. І жодних дивідендів від позиції "баба Яга проти" Юліна партія не отримає. Нажаль, продуктивних ініціатив від лідерки "Батьківщини" поки не було. Схоже на те, що Тимошенко, як і під час виборів, ніяк не може знайти собі місце у нових політичних реаліях. І це дивує, враховуючи, що партія має в уряді аж двох міністрів...

    Реклама на dsnews.ua