• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Навчитися не ображатися: Для політиків то важлива риса

Нема простих відповідей на складні питання, особливо в міжнародній політиці

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Реклама на dsnews.ua

Останніми днями мені часто ставлять схожі питання:

- Ілон Маск відключив Старлінки і ми не змогли атакувати Севастополь, а ще Твітер знову дозволив працювати російським чиновникам. Може нам послати Маска?

- В підсумковому комюніке великої двадцятки агресія Росії названа "війною в Україні". Чому ми так мʼяко обходимося з Китаєм та Індією?

- Генсек ООН готує послаблення для росіян в рамках зернової угоди. Може нам варто послати до чорта ООН?

Образитися — це найпростіше, що можна зробити. Але образа — це шлях в нікуди. Або ще точніше — це шлях до поразки. Образитися можна лише тоді, коли ти знаєш, що поза ображеного дозволить тобі різко підняти ставки і виграти. В іншому випадку, образа дасть лише козирі ворогу і спростить життя союзникам (ви образилися, значить ми вам не потрібні). Треба шукати інші варіанти виходу з ситуації, як би це складно не було.

Чорно-білий світ хороший в ретрофільмах, а життя має сотні відтінків білого та чорного (кількість відтінків сірого навіть тяжко уявити).  В моїй попередній книзі "Політики не брешуть", видавництво Наш Формат є окрема глава "Політики не ображаються". І там є приклад, який пояснює це правило. І цей приклад Нельсон Мандела, який після двох десятиліть в тюрмі прийняв рішення не ображатися на білих задля того, щоб його країна розвивалася. І через два десятиліття після його смерті можемо бачити, наскільки він виявився розумнішим і проникливішим за свого сусіда — диктатора Зімбабве Роберта Мугабе. 

Все це я веду до того, що немає простих відповідей на складні питання. А ми, особливо наша бульбашка в "Фейсбуці", кожен день ведемо дискусії навколо пошуку найпримітивніших відповідей на складні питання. І відповідь на це — нові перепалки. На жаль.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua