• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Про втому, яка насправді не втома

Останнім часом все частіше ми чуємо про втому суспільства. Але дозволю собі висловити припущення, що всі ми поставили глибоко неправильний діагноз тому стану, в якому перебуває значна частина людей

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Вчора мав дискусію з друзями щодо одного дослідження, і ми вийшли на не зовсім явний для більшості, але, як на мене, найточніший діагноз.

Те, що ми називаємо втомою, насправді є бажанням великої частини суспільства сховатися за повітряним замком фрази "не виводьте мене з нинішньої зони комфорту". Велика частина, попри погіршення економічного стану, невпевненості в завтрашньому дні й інших негараздах, зараз знайшла якийсь свій баланс у житті, свою точку опори та найбільше боїться, що її з цього стану можуть вивести.

У чому загроза такого стану суспільства? Як на мене, у двох речах: подальшому капсулюванні та зростанню агресії відносно до тих, хто хоче вивести людину з цього відносно комфортного стану (який, між іншим, триватиме недовго). Своєю чергою, щойно політики вловлять цю тенденцію, вони почнуть грати саме на цьому полі. 

Який вихід? Я не відкрию Америку, коли скажу, що відповідь тут проста: діалог. Люди, попри своє капсулювання, все ще хочуть, щоб з ними говорили. Але є одна проблема: перш ніж говорити, потрібно робити серйозні глибинні постійні дослідження. І ці дослідження не про політичні рейтинги, а про страхи та сподівання. Це дуже складно. І тому, боюся, ніхто цього робити не буде.

    Реклама на dsnews.ua