• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Ситуація навколо демобілізації Юрія Луценка — це не лише тупі та підлі чвари. На жаль, ситуація значно глибша

Ситуація навколо колишнього очільника МВС та ексгенпрокурора Юрія Луценка оголила основні симптоми незрілості українського суспільства та влади — ненависть, примітивізм, відсутність емпатії та довіри

Юрій Луценко
Юрій Луценко
Реклама на dsnews.ua

Перший шар — це політична ненависть. Замість того, щоб дати нагороду, починається тупий хейт. Але ось глибинна причина цього хейту лежить в основах нашої політичної традиції, яка зводиться до двох нехитрих формул. Перша: кожен новий президент має посадити свого попередника. І за винятком Януковича, причина цього бажання виключно політична. Нічого спільного з реформуванням системи управління тут просто нема. Друга формула ще тупіша: кожен новий президент вважає, що якщо обрізати фінансування супротивнику, то він правитиме вічно. Як результат, маємо страшну корупційну модель держави.

Другий шар — це відсутність емпатії і довіри. Ми багато говоримо про росіян, які не мають емпатії. Так, ми набагато кращі за них. Але ми, так само, як і вони невідрефлексована нація. Ми ніколи не робили глибинні ревізії самих себе. Їх ми замінили собачими боями у Шустера. Але ці собачі бої, не відповіді на складні питання: це переливання з пустого в порожнє. І це має також свої наслідки. Ми звикли до того, що в телевізорі хтось скаже, що Міноборони купує яйця по 17 грн за штуку, а після цього не буде нічого. У нас, якщо хочете, утворився страшний консенсус: "ви крадете, ми про це говоримо в телевізорі, а потім можемо зробити революцію або виїхати з країни". Якщо хочете трохи пафосу, то без відповідей на питання "Хто убив Гонгадзе і Чорновола ми не зможемо розвиватися".

І,нарешті третій шар — примітивізм. Я не хочу називати прізвищ чи аналізувати ідіотичні дописи. Я лише наведу цитату Расула Гамзатова, який свого часу написав: "В кожному аулі має бути свій божевільний. Головне, щоб він був один". На жаль, у нас їх багато, ми їх толерується і ми не говоримо прямим текстом, що одиниця дурості нашого парламенту — 1Б. Інколи варто людям в очі говорити правду.

І наостанок. Про розумне. Ukrainian Institute for the Future провів дослідження "Ілюзія зростання. Прогноз економіки України 2023-2024". Я окремо про це напишу пост на вихідних, а зараз просто рекомендую ознайомитися. На жаль, про це дискусій у нас просто нема.

    Реклама на dsnews.ua