• USD 40.4
 • EUR 43.5
 • GBP 51.6
Спецпроєкти

Олександр Доровський

Бізнесмен, науковець, меценат. Голова наглядової ради ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я"

Олександр Доровський
Зміст

Ранні роки, освіта

Народився 21 травня 1960 року на Далекому Сході. З серпня 1977 по січень 1981 року проходив службу в армії.

1984 року закінчив Харківський інститут механізації та електрифікації сільського господарства.

З січня 1986 по лютий 1988 служив в армії. Був начальником розрахунку пускової установки, а потім виконував обов'язки командира стартової батареї Окремого ракетного дивізіону тактичного призначення у Конотопі, особовий склад якого налічував 150 осіб.

У 2007 році закінчив Харківський Національний фармацевтичний університет.

Кар'єра, розвиток компанії

З жовтня 1998 року до вересня 1999 року — начальник технічного відділу забезпечення та обслуговування виробництва ТОВ "Фармацевтична фірма "Здоров'я". З вересня 1999 по лютий 2002 року був технічним директором ТОВ "Фармацевтична фірма "Здоров'я", а після, до липня 2018 року, — генеральним директором вже фармацевтичної компанії "Здоров'я".

З липня 2018 року і до сьогодні – голова наглядової ради ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я".

З приходом на посаду гендиректора Олександра Доровського компанія "Здоров'я" розпочала активне зростання: за допомогою європейських інвестицій було реконструйовано виробництво у Харкові, оснащено сучасним обладнанням ампульний цех, цех готових лікарських засобів, фітохімічний цех. На базі компанії "Здоров'я" було обладнано лабораторії комплексного контролю якості у всіх контрольних точках технологічного регламенту на препарати.

У 2006-му збудовано та запущено новий цех готових лікарських форм, у 2007 році Доровський ініціював створення відділу фармацевтичної розробки та аналітичних досліджень, метою якого стала розробка фахівцями компанії "Здоров'я" нових фармацевтичних препаратів та виведення на ринок України сучасних лікарських засобів.

У 2015 році збудовано цех повного циклу виробництва м'яких желатинових капсул.

У 2020 році "Здоров'я" отримало сертифікат відповідності вимогам Належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice — GMP) Європейського Союзу.

2021 року було запущено виробництво нових форм випуску лікарських засобів. У 2022 році компанія випускала 512 найменувань лікарських засобів у 22 видах лікарських форм. За ці роки компанія вивела на ринок 14 оригінальних препаратів. У 2022 році рекомендовано до розгляду на етап розробки та реєстрації 65 препаратів.

Сьогодні ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я" входить до п'ятірки провідних фармвиробників України та є одним із лідерів за обсягами експорту продукції до країн ближнього та далекого зарубіжжя. У компанії працює понад 1700 співробітників. "Здоров'я" постачає лікарські засоби більш ніж у 20 країн. З 2015-го компанія співпрацює з країнами Євросоюзу: укладено контракт із Німеччиною, розпочато постачання лікарських засобів до Польщі, а у 2021 році стартував проект контрактного виробництва фармацевтичних препаратів для Словаччини.

Наукова діяльність

Здобув вчений ступінь доктора економічних наук за спеціальністю "Економіка та управління національним господарством".

У 2005 році Олександр Доровський створив на базі підприємства кафедру промислової фармації та економіки НФаУ та завідував нею довгі роки.

Сьогодні Олександр Доровський – професор, почесний професор Національного фармацевтичного університету. Автор та співавтор понад 130 наукових та навчально-методичних праць, серед яких 10 монографій, 11 навчальних посібників, 34 патенти, понад 50 наукових статей у фахових виданнях.

Участь у розвитку спорту в Україні

З 2015 по 2019 рік Олександр Доровський обіймав посаду першого віце-президента Асоціації спортивної боротьби України. Став ініціатором створення організації "Федерація спортивної боротьби міста Харкова", а також проведення у Харкові щорічного турніру з боротьби на честь заслуженого тренера України Леоніда Дунаю.

У 2015 році за підтримки Олександра Доровського у Харкові вперше пройшов чемпіонат України одразу за трьома видами боротьби, а у 2016-му – перший в історії України клубний чемпіонат світу з вільної боротьби.

У 2016 році компанія "Здоров'я" стала титульним спонсором української збірної зі спортивної боротьби на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. Багато іменитих слобожанських спортсменів пов'язані з компанією "Здоров'я". Серед її співробітників — чемпіонка світу з вільної боротьби 2014 року та триразова чемпіонка Європи, чемпіонка європейських ігор 2019 року Юлія Ткач; а також зірка боксу світового рівня – інтерконтинентальний чемпіон з боксу (за версією IBF), чемпіон Європи (за версією WBO) Сергій Федченко.

Сьогодні компанія підтримує молоде покоління талановитих борців. Це співробітники компанії "Здоров'я": Ілона Прокопевнюк — дворазова бронзова призерка чемпіонатів Європи 2018 та 2022 років, триразова призерка чемпіонату світу U23, чемпіонка Європи серед молоді U23 2018 року; Каміль Керімов — бронзовий призер чемпіонату Європи-2021 та чемпіонату світу-2022; а також Мухаммед Алієв — бронзовий чемпіон Європи серед кадетів, золотий чемпіон Світу U23, золотий чемпіон турніру "Меморіал Білла Фаррела" 2022 року в США.

Компанія продовжує підтримувати молодих спортсменів і у воєнний час.

Меценатська діяльність

Понад 15 років компанія "Здоров'я" надавала допомогу Комарівському дитячому будинку-інтернату у с. Південний для дітей із ДЦП. З 2019 року компанія "Здоров'я" опікується дитячим хоспісом міської дитячої лікарні №5.

З ініціативи Олександра Доровського створено благодійний фонд "Здоров'я", який надає підтримку незаможним мешканцям Харкова. У Київському районі міста Харкова з 2015 року відкрито безкоштовні медичні діагностичні кабінети для пенсіонерів, діє кабінет безкоштовної юридичної консультації.

З 2014 року компанія надає гуманітарну допомогу українським закладам охорони здоров'я, що надають допомогу військовослужбовцям із зони проведення АТО. З початком повномасштабного вторгнення у 2022 році "Здоров'я" надає гуманітарну допомогу лікарням, закладам охорони здоров'я, військовослужбовцям, територіальній обороні та цивільному населенню. З ініціативи Олександра Доровського з перших днів військової агресії Російської Федерації проти України компанія "Здоров'я" купувала генератори, квадрокоптери, передавала автомобілі, перераховувала гроші на військову амуніцію.

Нагороди

 • Диплом переможця IV Національного рейтингу фармгалузі України у номінації "Найкращий керівник у сфері виробництва" (2003 р.).
 • орден "За заслуги" ІІІ ступеня (2004 р.).
 • медаль "Ділова людина України" (2004 р.).
 • диплом лауреата міжнародного конкурсу "Європейська якість" (2005).
 • звання "Заслужений фармацевт України" (2008).
 • лауреат загальнонаціональної програми "Людина року-2009" у номінації "Менеджер року".
 • орден "За заслуги" ІІ ступеня (2013 р.).
 • орден "Гордість країни" за вагомий внесок у розвиток фармацевтичної компанії "Здоров'я" та підтримання її позитивної репутації (2015 р.).
 • орден Decus economicae 2016 ("Гордість економіки-2016") за визначні трудові досягнення.
Редактор: Аліса Нєдєліна
  Реклама на dsnews.ua