• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Андрій Мотовиловець

Народний депутат України IX скликання від фракції партії "Слуга народу", заступник голови фракції "Слуга народу" (з 4 листопада 2021 року)

Андрій Мотовловець
Андрій Мотовловець / Facebook/Andrey Motovilovets
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 29 квітня 1982 року в Києві. Закінчив київську СШ №119.

Магістр із фінансів Київського національного економічного університету (КНЕУ) імені Вадима Гетьмана. Навчався на вечірньому відділенні, поєднуючи навчання з роботою.

Трудова діяльність

Працював у різних банках. У 2007 році відкрив будівельну компанію ТОВ "Київська будівельна компанія "Альянс" (ЄДРПОУ 35159458, с. Щасливе Бориспільського р-ну Київської обл.), профіль – будівництво житлових та нежитлових споруд, реалізовував проєкти у Києві та Київській області.

У вересні 2016 року Мотовиловець приєднався до команди ProZorro. Там він спочатку обіймав посаду операційного директора цього держпідприємства, сфера діяльності якого – аукціони, реалізація держмайна, а потім пішов на підвищення та став першим заступником директора держпідприємства.

Потім він став радником тодішнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна на громадських засадах.

Андрій Мотовловець
Андрій Мотовиловець / facebook.com/motovilovets.andrey

Політична діяльність

На дочасних парламентських виборах у 2019 році був обраний народним депутатом IX скликання від партії "Слуга народу" під №93 у списку як безпартійний. Входив до однойменної фракції. Спочатку був членом Комітету з питань свободи слова, а потім перейшов до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Згідно з даними на сайті Ради, має чотирьох помічників, один із яких працює на платній основі, решта — на громадських засадах. Станом на листопадь 2021 року, подав 12 депутатських запитів. За даними порталу "Слово й діло", виконав 19% своїх обіцянок.

14 березня 2021 року замінив Олександра Дубінського на посаді очільника Київської обласної організації партії "Слуга народу".

19 жовтня 2021 року народні депутати призначили Олександра Корнієнка першим віцеспікером Верховної Ради. До цього він був першим заступником голови фракції "СН". 4 листопада заступником голови фракції "Слуга народу" у Верховній Раді став Андрій Мотовиловець. Перше, що він зробив на цій посаді, — це почав погрожувати "слугам", які бажають об'єднатися з колишнім головою ВР Дмитром Разумковим.

Річ у тім, що 7 жовтня народні депутати підтримали пропозицію відправити у відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова. "За" проголосували 284 нардепи.

Глава фракції "СН" Давид Арахамія анонсував розбірки зі "слугами", які голосували проти відставки Разумкова.

З'ясувалося, що відставку Разумкова не підтримали 18 "слуг". Ще 11 були відсутні у залі.

5 листопада стало відомо, що Разумков створює у парламенті міжфракційне об'єднання "Розумна політика". Там будуть нардепи Неллі Яковлєва, Василь Мокан, Артем Дмитрук, Олег Воронько (всі четверо з фракції "Слуга народу"), Людмила Буймістер, яку нещодавно виключили з лав "Слуги народу", а також депутат "Батьківщини" Андрій Ніколаєнко. Андрій Мотовиловець заявив, що депутати, які бажають вступити до міжфракційного об'єднання Дмитра Разумкова, мають скласти свої мандати.

Я не думаю, що виборці голосували, думаючи, що ви створите свою (з Разумковим, — "ДС") групу. Це дуже низько та маніпулятивно. Якщо депутати-списочники виходять із "Слуги народу", нехай складають мандат і йдуть на вибори. У нас звільняються округи, нехай підуть на вибори і скажуть виборцям: "Ми — нова партія Дмитра Разумкова. Ми просимо отримати від вас політичний мандат". Так буде чесніше

Андрій Мотовиловець
Андрій Мотовловець
Андрій Мотовиловець / znaj.ua

Мотовиловець зазначає, що посаду першого заступника голови фракції "слуг" йому запропонував Давид Арахамія. Вони перебувають у гарних стосунках, і Мотовиловець досить давно допомагає останньому формувати порядок денний засідань Верховної Ради.

Весь час, який я займаюся порядком денним (а це досить давно), я пояснюю, чому цей закон стоїть вище, а цей нижче

Андрій Мотовиловець

Вважає основним завданням нардепів — приймати закони й захищати бізнес і стверджує, що "президент знає, як працює Рада, і дуже глибоко занурений у нашу (депутатів, — "ДС") роботу".

За словами Мотовиловця, серед "слуг" немає тих, на кого впливають олігархи.

Маю 240 унікальних депутатів. Вони можуть об'єднуватися за інтересами, законами, за приналежністю до регіону. Поставте питання прямо. Чи є у мене група (Ріната, - "ДС") Ахметова? Я так не вважаю. Чи у мене група (Ігоря, - "ДС") Коломойського? Ні.

Андрій Мотовиловець

Переконаний, що падіння рейтингів президента Зеленського та "Слуги народу" — річ тимчасова.

Людям страшно. Ми входимо в зиму та високі ціни на газ. Ми знаходимося в пандемії та зіткнулися з мутацією коронавірусу. Нам усім складно. Зрозуміло, що це дуже відображається на довірі. Довіру можна повернути. Просто продовжуйте виконувати свою роботу краще, і рейтинги повернуться

Андрій Мотовиловець
Андрій Мотовловець
Андрій Мотовиловець / "Слуга народу"

Скандали

  • У березні 2020 року нардеп виступив проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО, попри позицію фракції "Слуга народу". Мотовиловець був одним з підписантів звернення до президента Володимира Зеленського про недопустимість входження представників окупаційних органів влади Російської Федерації, які діють в ОРДЛО.

Українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих ЛНР, ДНР, ОРДЛО і таке інше. Усі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також щодо припинення збройної агресії повинні вестись винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому разі, якщо вони призначені законними представниками України чи законними органами влади нашої держави

Андрій Мотовиловець
  • У липні 2020 року в медійний простір потрапили так звані "плівки Халімона", на яких людина з голосом, схожим на нардепа Павла Халімона, вимагає хабар у розмірі 40 мільйонів гривень за сприяння у веденні аграрного бізнесу на Чернігівщині. У записах також фігурує прізвище Мотовиловця.

"Схеми" з'ясували, що до НАБУ з заявою щодо можливого вчинення злочину нардепом Халімоном 21 липня 2020 року звернувся аграрний бізнесмен Олег Дмитренко. Він повідомив, що записував на диктофон телефонні розмови та зустрічі з депутатом Халімоном та його довіреною особою, підприємцем Сергієм Селютіним. Ці записи, на його думку, свідчать про те, що вони пропонували йому розв'язання проблем з правоохоронцями та сприятливі умови для ведення аграрного бізнесу у Чернігівській області в обмін на 40 мільйонів гривень.

Зустрічі та телефонні дзвінки відбувались упродовж липня. За словами Дмитренка, одна із зустрічей відбулася 15 липня на Банковій, на ній були присутні Халімон та "слуга" Андрій Мотовиловець. На записах чоловік із голосом, схожим на голос Халімона, говорив: "…щоб нам з вами не псувати стосунки, оскільки ми живемо з вами в одному регіоні, і наші діти ходять разом в школу".

Пізніше і Халімон, і Мотовиловець підтвердили, що така зустріч була. За словами політиків, тоді вони навпаки обговорювали доведення до банкрутства держпідприємства "Івківці" на Чернігівщині, з яким за контрактами веде бізнес Дмитренко.

  • У липні 2020 року, під час розгляду законопроєкту "Про вищу освіту" стався конфлікт між депутатами з фракцій "Європейська Солідарність" і "Слуга народу". Згодом у "ЄС" заявили, що народний депутат Андрій Мотовиловець вдарив депутатку Марію Іонову. Сам Мотовиловець це заперечив і сказав, що готовий переказати 100 тисяч гривень у благодійний фонд, якщо його провину буде доведено. Заступниця голови ВР Олена Кондратюк звернулася до Регламентного комітету з вимогою розглянути неетичну поведінку депутата Мотовиловця через застосування ним сили до депутатки Іонової. Через тиждень після інциденту Мотовиловець із парламентської трибуни попросив у колеги вибачення, що "торкнувся її руки".

Сталася прикра подія – під трибуною була штовханина, і я прошу вибачення у Марії Миколаївни Іонової за те, що торкнувся вашої руки. Прошу мені вибачити

Андрій Мотовиловець
Андрій Мотовловець
Андрій Мотовиловець / 04563.com.ua/

Фракція "ЄС" вибачення прийняла.

  • У листопаді 2020 року Мотовиловець набрехав, щоб вигородити президента Зеленського. Так, в інтерв'ю "Бабелю" нардеп заявив, що навесні до Китаю по медикаменти літав інший літак "Мрія". Так він пояснив появу Зеленського 23 квітня 2020 року на летовищі Гостомель під час зустрічі літака з комерційним вантажем для "Епіцентру".

У нас є два літаки "Мрія": один, який зараз постійно літає, другий, який завжди стояв. І замовлення "Епіцентру" дозволило підняти "Мрію" номер два й полетіти в Китай

Андрій Мотовиловець

В ДП "Антонов" заявили, що в Україні є лише один екземпляр "Мрії", а другий колись починали будувати, але так і не закінчили. "На підприємстві збереглися агрегати для побудови другого екземпляра: фюзеляжу, консолі крила, хвостового оперення. У свій час активно обговорювалася можливість його добудови, але проєкт так і не був реалізований", — пояснили на підприємстві.

Родина

Згідно з декларацією нардепа, він перебуває в цивільному шлюбі з Анастасією Михайлівною Майковою. Мотовиловець має трьох дітей: синів Леоніда та Артура, доньку Марту.

Андрій Мотовиловець з дітьми
Андрій Мотовиловець з дітьми / facebook.com/motovilovets.andrey

Статки

Згідно з декларацією Мотовиловця за 2020 рік, у нього є квартира в Києві 94,7 кв.м, проте там йому належить лише 20%. Решта площі належить Потаповим – Світлані Миколаївні, Денису Петровичу, Петру Володимировичу та Бескин Наталії Вікторівні. Також нардеп задекларував квартиру у столиці, яка належить Анастасії Майковій (87 кв.м), і ще одну квартиру у Києві, якою його цивільна дружина володіє разом із громадянином Михайлом Вейсбергом.

Також парламентар задекларував свій годинник Omega, набутий у 2015 року. Майкова їздить на авто MINI COOPER. яке належить Майкову Віктору Сергійовичу.

Анастасія Майкова володіє 80% акцій ТОВ "Восьминіг", яке надає послуги стратегічного консалтингу. Її зарплата там минулого року склала 738 166 гривень.

На посаді нардепа торік Мотовиловець отримав 493 539 гривень, а також йому надали кошти на виконання депутатських повноважень у сумі 504 480 гривень. Були сплачені йому й скромні відсотки у банку в розмірі 832 гривні.

Нардеп зберігає готівкою 125 000 доларів. Ще понад 1 млн гривень у нього є на банківських рахунках.

Соцмережі

Нардеп веде особисту сторінку у Facebook, однак дописи там з'являються нерегулярно. Станом на листопад 2021 року, у Мотовиловця майже 5 тисяч френдів та близько чотирьох з половиною тисяч підписників.

В інших соцмережах нардеп не зареєстрований.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua