• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Євген Мецгер

Банкір, колишній глава правління АТ "Укрексімбанк"

Євген Мецгер / УНІАН
Зміст

Ранні роки і освіта

Євген Володимирович Мецгер народився в 1977 році в Кривому Розі. Після завершення середньої школи вступив до Криворізького національного університету, який закінчив з відзнакою в 1999 році.

Другий диплом магістра, також з відзнакою, Мецгер отримав у 2001 році в Київському національному економічному університеті.

Ділова кар'єра

Ще під час навчання в університеті Мецгер почав працювати в банку "Фінанси та Кредит". Працював в цьому банку до 2006 року, пройшовши по кар'єрних сходах до посади заступника начальника управління кредитних ризиків.

У 2006 році Мецгер перейшов працювати до державного "Укрексімбанку", де займав керівні посади аж до начальника управління малого та середнього бізнесу.

Євген Мецгер на конференції BUM SME Banking Club в Києві, 2018 р
Євген Мецгер на конференції BUM SME Banking Club в Києві, 2018 р

У травні 2015 року перейшов до АБ "Укргазбанк". Спочатку працював директором департаменту малого та середнього бізнесу, а в жовтні 2016 року став членом правління, а згодом заступником голови правління банку.

У березень 2020 року Мецгер повернувся в "Укрексімбанк" на посаду голови правління. 6 жовтня 2021 року Мецгер тимчасово склав повноваження, а потім був звільнений через скандал, який стався з журналістами зі знімальної групи телепередачі "Схеми" — спільного проєкту Радіо Свобода та UΛ: Першого.

Євген Мецгер/finclub.net
Євген Мецгер/finclub.net

Скандал з журналістами

4 жовтня 2021 року журналісти "Схем" прийшли в "Укрексімбанк", щоб записати з Мецгером інтерв'ю. Під час інтерв'ю Мецгеру не сподобалося одне із запитань журналістів, після чого він наказав охороні відібрати у розслідувачів камери та видалити всі записи. Журналістів при цьому утримували в приміщенні, не дозволяли нічого знімати навіть на телефон, а до оператора застосували силу, щоб відібрати камеру і карти пам'яті. Лише через годину знімальній групі повернули техніку і відпустили, але відеозапис інтерв'ю і самого нападу були видалені.

В "Укрексімбанку" звинуватили журналістів "Схем" в спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом, однак редакції вдалося відновити запис інтерв'ю і довести, що це не так.

На записі видно, що конфлікт почався після питання журналістів про можливу видачу банком багатомільйонного кредиту людині, яка проживає на території, яку контролює терористична організація "ДНР", що підтверджувалося документами, які мала редакція. Відповідне розслідування було заплановано на один з найближчих випусків "Схем" і журналісти хотіли дізнатися думку Мецгера. Однак той після питання зірвався: оголосив, що нічого коментувати не стане і зажадав від Володимира Пікалова, директора департаменту інформаційної політики "Укрексімбанку", "вирубати" оператора, затримати журналістів і видалити запис.

Євген Мецгер

Давай, забирайте камеру. Ігор, забери у них камеру до чортової матері. Охре * ли... Підіть до айтішників, вичистіть все г*но.

Після того як журналістів опустили, вони викликали поліцію і написали заяву про перешкоджання журналістській діяльності.

Євген Мецгер і Володимир Пікалов/finclub.net
Євген Мецгер і Володимир Пікалов/finclub.net

Реакція високих посадових осіб з'явилась лише 6 жовтня. При цьому президент Володимир Зеленський і глава Офісу президента Андрій Єрмак не коментували скандал з главою правління державного банку і від ОП заяву зробив лише позаштатний радник Єрмака Михайло Подоляк.

Подібну поведінку Офісу президента ЗМІ пояснюють тим, що Мецгер входить до близького кола Зеленського.

Журналіст Юрій Бутусов

Сім'я Мецгерів — це близькі друзі президента Зеленського та актриси "Кварталу" Олени Кравець. Саме президент Зеленський особисто домігся призначення Мецгера на пост в Укрексімбанк, і також Зеленський призначив дружину Мецгера за квотою президента до наглядової ради державного Приватбанку.

Своєю чергою генеральний прокурор Ірина Венедиктова пообіцяла "справедливе розслідування і суд".

Ірина Венедиктова

У цьому питанні немає місць для роздумів — справедливе і ефективне розслідування, підозра, передача до суду, вирок. Ми в Офісі Генпрокурора не можемо і не будемо покривати, вибачте, безумство, продемонстроване співробітниками державного банку.

6 жовтня Мецгер склав повноваження на час проведення розслідування, а 7 жовтня йому вручили підозру про перешкоджання роботі журналістів, а наступного дня, 8 жовтня, йому вручили другу підозру за незаконне позбавлення волі (ч.ч. 1, 3 ст. 171, ч. 2 ст. 146 КК України).

Євген Мецгер

Події, які відбулися в моєму робочому кабінеті 4 жовтня, з мого боку неприпустимі і стали шоком не тільки для громадськості і журналістського співтовариства, але і для мене. Я за природою врівноважена людина і ніколи не думав, що миттєвий емоційний спалах може перерости в лавину імпульсивних і непоправних дій і рішень. Стрес і навантаження не є виправданням... Я не мав права на той спалах, він викликає найбільшу огиду і сором саме у мене.

Євген Мецгер/eximb.com
Євген Мецгер/eximb.com

11 жовтня номінаційний комітет наглядової ради АТ "Укрексімбанк" прийняв відставку Мецгера з поста глави правління банку.

Сім'я

Одружений з Юлією Мецгер. Дружина Мецгера також є банкіром. У липні 2019 року Кабмін за квотою президента призначив її членом наглядової ради ПриватБанку.

У Євгена та Юлії два сини: Антон і Денис.

Юлія Мецгер/facebook.com/Юлія Мецгер
Юлія Мецгер/facebook.com/Юлія Мецгер

Доходи

Електронну декларацію Євген Мецгер не подає. Згідно ж електронної декларації Юлії Мецгер, вони з Євгеном мають у спільній власності чотири квартири в Києві, дві земельні ділянки по тисячі квадратних метрів в селі Яблунівка Макарівського району Київської області з будинком і господарськими приміщеннями, дві квартири в Туреччині та квартиру в Іспанії. Також у них у спільній власності два автомобілі: Range Rover і Audi.

У Євгена Мецгера є три ТОВ "Іоніка" і "Іонія", які займаються оптовою торгівлею кави, чаєм, какао та прянощами, а також "Пролог Соларінвест", що займається виробництвом електроенергії.

Згідно з даними в декларації, за 2020 рік Євген Мецгер отримав близько 17 мільйонів гривень доходу, основна частина якого — зарплата в "Укргазбанку" і "Укрексімбанку". На рахунках в банках у нього є 25 тисяч євро, 1 млн 260 тис. грн. Готівкою подружжя зберігає 495 тис. грн, 388 тис. доларів США та 262 тис. євро. Також зазначено, що у Євгена Мецгера на індивідуальному пенсійному рахунку лежать 229 тис. грн.

Мецгер в соцмережах

Сторінка Мецгера в Facebook

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua