• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Напад на журналістів в "Укрексімбанку. Зеленський і Єрмак вирішили відмовчатися, віддуватися за Офіс президента довелося Подоляку

Через добу після того, як громадськості стало відомо про напад на журналістів "Схем" в державному "Укрексімбанку" під час запису інтерв'ю з головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгер, послідувала реакція Офісу президента. Президент Володимир Зеленський і глава ОПУ Андрій Єрмак нічого не сказали про скандальний випадок, заява зроблена від імені лише радника Єрмака Михайла Подоляка

Реклама на dsnews.ua

Згідно із заявою, опублікованою на сайті Офісу президента України, Подоляк заявив, що офіційна позиція ОПУ про ситуацію в "Укрексімбанку" — "безумовно чітка, конкретна і повністю співвідноситься з громадським осудом дій керівництва державного банку", інформує "ДС".

"Ситуація навколо "Укрексімбанку" може сприйматися лише негативно. Безумовно, модель поведінки, яку суспільство побачило від представників банку, є неприпустимою. Свобода слова належить до фундаментальних цінностей в Україні. Тому обов'язок посадовців будь-якого рівня – коректно спілкуватися з журналістами та поважати їхнє право ставити будь-які запитання, що мають суспільну важливість. Не має значення, про якого рівня структуру йдеться та чи працює ця структура в державному чи в приватному секторі. Правила поваги до журналістської роботи та формати надання доступу до суспільно важливої інформації давно напрацьовані, і не може бути причини, щоб їх не дотримуватися", — сказав він.

В ОПУ нагадали, що Національна поліція і Наглядова рада "Укрексімбанку" вже зробили відповідні заяви. "Також на рівні Наглядової ради та згідно з процедурами в банку може відбуватися й модерування подальшого розвитку цієї ситуації для фінустанови", — відзначили в ОПУ.

Згідно із заявою Подоляка, "щонайменше видається логічним рішення про відсторонення від займаної посади голови правління банку, щоб не було жодної, навіть гіпотетичної перешкоди для розслідування та перевірки".

"Як максимум для нівелювання шкоди банку та державі потрібні, можливо, і більш жорсткі кадрові рішення у фінансовій установі. Інституційні механізми для виходу з такої ситуації передбачені, і вони мають спрацювати", — йдеться в заяві.

Як повідомляла "ДС", на журналістів "Схем" напали в державному "Укрексімбанку" під час запису інтерв'ю з головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером.Позднее журналістам вдалося відновити відео з нападом.

Поліція почала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

В "Укрексімбанку" звинуватили журналістів "Схем" в спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом і додали, що планує звернутися до правоохоронців.

Відзначимо, що Мецгер пов'язаний зі студією Зеленського "95-й квартал". Його дружина Юлія є близькою подругою актриси Олени Кравець з "Кварталу". У 2019 вона увійшла за квотою президента Володимира Зеленського в наглядову раду ПриватБанку.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua