• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Скандал в "Укрексімбанку": На журналістів напали через питання про багатомільйонний кредит "ДНР"

Напад на журналістів "Схем" в державному "Укрексімбанку" відбувся після того, як голові правління цієї фінустанови Євгену Мецгеру поставили питання про можливу видачу багатомільйонного кредиту особі, яка проживає на окупованій території Донбасу, в Донецькій області

Реклама на dsnews.ua

Такий висновок можна зробити з запису, яку журналісти відновили після видалення працівниками банку і опублікували в інтернеті, повідомляє "ДС".

Журналіст Кирило Овсяний задав Мецгеру питання про сумнівний багатомільйонний кредит, який був виданий банком. Відповідне розслідування заплановано на один з найближчих випусків "Схем". Журналісти принесли Мецгеру документи по кредиту, після чого стався такий діалог:

Овсяний: Я можу вам залишити документи, щоб ви ознайомилися.

Мецгер: Я знаю всі ці документи.

Овсяний: І ці документи теж, по "ДНР"?

Мецгер: Всі ці документи.

Після цього Мецгер заявив, що це "неперевірені дані", але журналіст зазначив, що дані перевірили через кілька джерел і попросив Мецгера прокоментувати, чи перевірялася ця компанія і людина, якій державний банк надав кредит.

Мецгер оголосив, що нічого коментувати не стане і зажадав від Володимира Пікалова, директора департаменту інформаційної політики "Укрексімбанку", "вирубити" оператора, затримати журналістів і видалити запис.

Як повідомляла "ДС", на журналістів "Схем" напали в державному "Укрексімбанку" під час запису інтерв'ю з головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером.Позднее журналістам вдалося відновити відео з нападом.

Поліція почала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

В "Укрексімбанку" звинуватили журналістів "Схем" в спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом і додали, що планують звернутися до правоохоронців.

Відзначимо, що Мецгер пов'язаний зі студією Зеленського "95-й квартал". Його дружина Юлія є близькою подругою актриси Олени Кравець з "Кварталу". У 2019 вона увійшла за квотою президента Володимира Зеленського в наглядову раду ПриватБанку.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua