• USD 39.5
 • EUR 42.2
 • GBP 49.1
Спецпроєкти

Ігор Мазепа

Генеральний директор та засновник інвестиційної компанії Concorde Capital

Мазепа Ігор Олександрович
Мазепа Ігор Олександрович
Зміст

Ранні роки та навчання

Ігор Мазепа народився 2 липня 1976 року в Києві. Він здобув дві вищі освіти в Київському національному економічному університеті, де вивчав міжнародну економіку та право.

Кар’єра

 • У 1997 році почав кар’єру в якості інвестиційного банкіра у міжнародних інвестиційних компаніях.
 • У вересні 2004 року Мазепа заснував власну інвестиційну компанію Concorde Capital, став її генеральним директором.
 • Упродовж 2014-2016 років Мазепа Ігор Олександрович був членом наглядової ради "Укрексімбанку".
 • Протягом 2008-2016 — голова біржової ради ВАТ "Українська біржа".
 • З листопада 2016 до серпня 2018 років Мазепа входив до складу наглядової ради "Укрсоцбанку".

Бізнес діяльність

Ігор Мазепа у 2004 році засновує інвесткомпанію Concorde Capital, яка швидко набула вагомого впливу на українському фінансовому ринку.

За роки своєї діяльності Concorde Capital залучив близька 4 млрд доларів іноземних інвестицій для українських компаній, одним з перших вивів локальних гравців на міжнародні фондові біржі, зробив сотні угод M&A, а також по реструктуризації боргів.

Ігор Мазепа
Ігор Мазепа

В рамках своєї бізнес-діяльності Ігор Мазепа, через Concorde Capital, є інвестором у багатьох проектах в Україні:

 • Медична мережа "Добробут". З 2014 року Мазепа інвестував у цю мережу $70–80 млн. Це найбільша медична мережа в Україні, що надає сучасні високоякісні медичні послуги.
 • MakeUp. Це найбільший український інтернет-магазин косметики та засобів догляду за шкірою. Компанія активно розвивається та масштабується на зовнішні ринки, включаючи Європу та Америку.
 • ПРАТ "Кривий Ріг Цемент". Це один з найбільших виробників цементу в Україні. Мазепа інвестував у цементний бізнес разом із партнерами.
 • ТОВ "Центр "Сонячне Ремесло". Компанія займається видобутком бурштину. Мазепа інвестував у єдину на той час легальну ліцензію на видобуток бурштину, і компанія наразі є однією з небагатьох, яка проводить якісну рекультивацію територій після видобутку, піклуючись про екологію.
 • Sela Energy. Ця компанія є власником ліцензії на видобуток газу на Майницькому родовищі Львівської області. Мазепа разом зі своїми партнерами придбали компанію в кінці січня 2021 року. Вони викупили ліцензію на видобуток газу на ділянці площею 79 кв. км на суму $1,8 млн. Ліцензія дійсна до 2036 року і включає геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку Майницької площі вуглеводнів з подальшим видобутком нафти й газу.
 • Група компаній "Енергозбереження". Спеціалізується на постачанні теплової енергії та реконструкції старих та встановленні нових модульних котелень. Цей проект також входить до інвестиційного портфеля Мазепи через Concorde Capital.
 • ГУДЛАЙФ – котеджне містечко категорії преміум у Вишгородському районі Київської області. Тренд на деурбанізацію, посилений пандемією Covid-19, сприяв зростанню попиту на заміську нерухомість.
 • SHELEST – це великий заміський комплекс, який також знаходиться у Вишгородському напрямку та включає готельно-ресторанну частину, котеджне містечко SHELEST Home, а також проєкт дохідної нерухомості SHELEST Hutir.
 • В 2021 році Concorde Capital запустила аграрну онлайн-платформу KupiPai, яка забезпечує власників земельних паїв, інвесторів і агрохолдинги юридичним і консалтинговим супроводом угод купівлі/продажу ділянок. Іншими словами, вона допомогає потенційним інвесторам, орендарям та продавцям землі знайти один одного і здійснити операцію "під ключ".
 • В 2023 році разом з Svitlo Development та товариством "Відважні" розпочали девелоперський проєкт "О.Краса" за принципом "15-хвилинного міста" в Київській області.
Ігор Олександрович Мазепа
Ігор Олександрович Мазепа

Публічна активність

Мазепа Ігор також активно підтримує Сили оборони України. Одним з ключових проєктів є "Геройкар" — єдина національна платформа забезпечення ЗСУ колісним транспортом, яка збирає кошти на пікапи, необхідні на передовій та для захисту неба.

Також бізнесмен активно залучений до громадського життя. Він був головою ради громадської організації "Ціна держави", спрямованої на підвищення обізнаності громадян про державну економічну політику та демократичні перетворення в країні. Мазепа також підтримує спорт в Україні, зокрема, збірну з греблі та дитячо-юнацьку спортивну школу "Київ". Він активно бере участь у благодійних проектах, спрямованих на допомогу хворим дітям та особам у складних життєвих обставинах.

Також підтримує розвиток українського кінематографу, зокрема став співінвестором фільму "Буча", створеного на основі реальних подій перших тижнів війни в Київській області. Цей проект є важливим кроком у посилення міжнародної підтримки України та є ефективним інструментом як протидія російській пропаганді.

В рамках своєї громадської активності Ігор Мазепа ініціював створення антирейтингу корупціонерів серед силовиків та суддів, щоб підвищити прозорість та відповідальність у державному апараті. У цьому контексті можна згадати про об’єднання "Маніфест 42", до якого Мазепа долучився разом з іншими бізнесменами. У рамках цього проекту вже створено громадську організацію, а також напрацьовано законодавчі ініціативи, які передані до Офісу президента і нардепів. Їхня мета – припинити тиск правоохоронців на бізнес шляхом відкриття необґрунтованих кримінальних проваджень без логічного кінця, нерелевантних арештів майна та коштів, які призводять до блокування діяльності підприємств та збитків, обшуків із вилученням обладнання, грошей тощо.

Окрім цього, компанія Мазепи Concorde Capital долучилася до ініціативи зі збору коштів для Острозької академії, з метою підтримки та розвитку цього центру освіти. Кошти підуть на розвиток цього центру освіти та допоможуть виростити покоління українських науковців.

Хобі

Екстремальні види спорту, альпінізм, гребля.

  Реклама на dsnews.ua