• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Руслан Тимофєєв

Підприємець, інвестор, засновник венчур білдера CLUST, засновник і керівний партнер венчурного фонду Adventures Lab

Руслан Тимофеєв / Фото з відкритих джерел
Зміст

Дитинство, освіта

Руслан Тимофєєв народився 3 червня 1991 року в Макіївці, Донецька область, Україна. Навчався спочатку в Донецькому національному університеті, а потім в Харківському національному університеті ім. Я. Мудрого. У 2013 році здобув освіту за спеціальністю "правознавство".

Перші гроші Руслан Тимофєєв почав заробляти ще на 2 курсі університету — розкручував пабліки в соціальній мережі.

Руслан Тимофєв
Підприємець

Памʼятаю, як їду в маршрутці з Макіївки в Донецьк і думаю "було б добре заробляти 30 тис. гривень". Тоді курс був 8, тобто це майже 4 тис. доларів. І не можна сказати, що я якось наближався в цю сторону. Якби я зараз сказав "хочу заробляти 1 млрд доларів на місяць", то це було б ближче від мене зараз до мільярда, ніж від мене тоді до 30 тис. гривень. Але я почав розкручувати пабліки в соціальній мережі через фічу "запросити друга" і вже через пів року заробляв 5–6 тис. доларів

Трудова діяльність

Руслан Тимофєєв почав працювати з 18 років. Робота з соціальними мережами дозволила здобути досвід в інтернет-маркетингу в момент його зародження.

У 2012 році молодий підприємець разом з партнером заснував СРА-мережу Everad у ніші Health & Beauty. Там Руслан Тимофєєв відповідав за операційні процеси: маркетинг та залучення нової аудиторії. Бізнес швидко розвивався, здобув міжнародні нагороди та вийшов на ринки 45+ країн. В 2019 році Руслан Тимофєєв продав свою долю в Everad і сконцентрувався на інвестуванні.

Перші інвестиції вклав у стартап у 2014 році, відтоді набував досвіду в інвестуванні. У 2019 році разом з партнером заснував венчурний фонд Adventures Lab. Наразі у портфелі Adventures Lab є такі стартапи, як Reface, Deckrobot, Salo, Onenotary, Narrativebi тощо, а загальна сума інвестицій у стартапи вже перевищила $15 млн.

Руслан Тимофеєв
Тимофеєв – про інвестиції у Reface

Вони прийшли до нас без апки та MVP, просто з гіфкою, що взагалі не вписувалося в статутні документи Adventures Lab. Але ми повірили, дали їм гроші і за пів року вони злетіли в космос

У 2022 році Руслан Тимофєєв заснував венчур білдер CLUST з метою запускати й розвивати українські ІТ-бізнеси, а також виводити нові продукти на ринки Європи, Азії, Латинської Америки та США.

Руслан Тимофеєв
Підприємець

Я поставив ціль CLUST — за 10 років заробити 10 мільярдів доларів, і я в цю ціль дуже сильно вірю

Громадська діяльність

Руслан Тимофєєв прагне розвивати українські продукти та створювати нові робочі місця. Він переконаний, що ми маємо виховувати майбутніх ІТ-фахівців ще зі школи, тому підтримує олімпіади з математики, заохочуючи дітей та підлітків до розвитку.

Щоб забезпечити безперервний освітній процес у вищих навчальних закладах, у 2022 році ініціював проєкт інноваційних укриттів для студентів CLUST SPACE. Перше укриття будується при КПІ ім. І. Сікорського. 

Хобі

Руслан Тимофєєв цікавиться сучасним мистецтвом і колекціонує картини. Також у 2021 він заснував футзальний клуб CLUST, який виступає в Екстра-Лізі України. 

    Реклама на dsnews.ua