• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Банк на війні: Як державний Укргазбанк допомагає Україні перемогти

Банки – кровоносна система економіки України. Від швидкості руху коштів, виконання платежів, надійності банківської системи залежить опір ворогу – від збору грошей на закупівлю спорядження волонтерами до фінансування критичних потреб і державних програм

Укргазбанк активно працює попри воєнний стан в Україні
Укргазбанк активно працює попри воєнний стан в Україні / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Безперебійна робота фінансової системи України є не менш важливою, ніж мотивація та боєздатність збройних сил, підрозділів територіальної оборони та тилового забезпечення.

В перші дні повномасштабного вторгнення російських військ в Україну були побоювання, чи зможуть банки швидко перелаштуватися та змінити формат роботи. Однак сьогодні можна констатувати, що українська банківська система продемонструвала стійкість і втримала фінансовий фронт. Як відзначив голова НБУ Кирило Шевченко у привітанні з нагоди Дня банківського працівника 20 травня, попри воєнні дії українці мають постійний доступ до власних коштів та звичних фінансових сервісів, для них відчинені двері понад 80% банківських відділень загалом по країні. Не справдились побоювання і щодо значного відпливу коштів – навпаки, за час війни загальний обсяг коштів на рахунках громадян та бізнесу зріс на 90 млрд грн у еквіваленті, а гривневі вклади населення – на чверть. Голова НБУ наголосив, що забезпечено фінансову підтримку посівної, окрім того, знову почала зростати кількість гривневих кредитів, наданих бізнес-корпораціям. 

Як банк може перебудувати свою роботу під час воєнного стану можна простежити на прикладі державного Укргазбанку. Вже у перші дні війни він перерахував на підтримку української армії 350 млн грн прибутку за лютий та увесь свій благодійний бюджет у розмірі 25 млн грн. Крім того, для допомоги держбюджету Укргазбанк достроково сплатив 2 млрд грн податків.

Допомога бізнесу під час війни

Допомагаючи державі та армії, Укргазбанк не припиняє виконувати головне завдання банкірів – забезпечувати фінансуванням підприємців, які можуть працювати під час війни.

Укргазбанк максимально спростив процедури обслуговування і почав надавати кредити онлайн — через війну частина як співробітників, так і клієнтів була змушена залишити свої домівки, або ж час від часу працювати із бомбосховищ. Лише за перші два місяці війни, коли майже у половині областей України йшли активні бої, і потреба бізнесу в коштах була найгострішою, державний Укргазбанк видав кредитів на 6 млрд грн, профінансувавши понад дві сотні українських підприємств.

Банк також бере участь у державній програмі з підтримки релокації підприємств, розташованих у зоні бойових дій. В рамках програми, що стартувала у березні, до західних областей країни переїхало понад 400 підприємств: половина з них вже почала роботу на новому місці. Перший досвід Укргазбанку у програмі – надання кредиту з держгарантією на переміщення бізнесу з Краматорська до Чернівців.

Реклама на dsnews.ua

Швидка фінансова допомога на стратегічних напрямках

Як державний банк Укргазбанк у воєнний час концентрує підтримку стратегічно важливих галузей економіки. Одразу після запровадження воєнного стану банк відкрив доступ до кредитних лімітів на загальну суму понад 2 млрд грн для "Укрзалізниці", яка тоді рятувала сотні тисяч українців, що опинилися під окупацією чи постраждали від російської агресії.

Завдяки досвіду реалізації державних кредитних програм Укргазбанк одним із перших розпочав кредитування аграріїв для проведення посівної, навіть у тих регіонах, де ще точилися бої – на Чернігівщині, Миколаївщині та Сумщині.

Запроваджена банком спрощена система оформлення кредитів дозволила отримати фінансування для проведення посівної як фермерським господарствам, де працює лише кілька десятків працівників, так і великим агровиробникам, які забезпечують роботою під час війни тисячі українців. Загалом з початку запуску державної програми кредитування аграріїв у березні Укргазбанк забезпечив фінансування посівної майже на 2,2 млрд грн.

Водночас у критичній ситуації Банк допоміг забезпечити постачання палива – як для польових робіт, так і для українського війська. Загалом Укргазбанк у воєнний час профінансував угоди для забезпечення імпорту палива (газ, дизель, бензин) на суму майже 135 млн євро. Підтримку цим угодам надали Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація.

Разом з тим, Укргазбанк допомагає зберегти український експорт. Зокрема, банк надав фінансову підтримку найбільшому українському виробнику сокових концентратів, продукція якого постачається у понад 40 країн світу. Надані банком кошти також допомогли українським садівникам, які змогли продати залишки свого урожаю в умовах порушення експортних шляхів через війну.

Банк для відбудови

Одразу ж після звільнення українських міст банк долучився до того, аби повернути їх до повноцінного життя. В перші дні після завершення активних обстрілів Укргазбанк відновив роботу в Чернігові, а також першим серед інших банків — у Бучі.

Буча, Чернігів та Запоріжжя також отримали додаткову фінансову підтримку від Укргазбанку на суму близько 5 млн грн для відбудови інфраструктури. Банк надав фінансову підтримку будівельній компанії, яка займається розчищенням завалів та відновленням інфраструктури Харкова, допоміг профінансувати критичні потреби підприємства, яке наразі відновлює пошкоджені дороги та мости Житомирщини, Чернігівщини та Сумщини.

Днями Укргазбанк надав благодійну допомогу у розмірі 1 млн грн місту Охтирка, що у Сумській області, яке зазнало значних руйнувань від російської агресії. Кошти підуть на відбудову міста, зокрема об’єктів критичної, дорожньо-транспортної та соціальної інфраструктури, житлових будинків.

Міський голова Охтирки Павло Кузьменко та представник Укргазбанку
Міський голова Охтирки Павло Кузьменко та представник Укргазбанку

При цьому Укргазбанк пропонує долучитися до відновлення зруйнованих міст кожному українцю, створивши благодійний депозит "Відбудуємо міста разом". Він дозволяє вкладникам спрямовувати частину відсотків за депозитом на відбудову міста, яке вкладник обирає самостійно. Більше того, банк подвоїть ці кошти і буде щомісяця звітувати про суму відрахувань, тож вкладники бачитимуть, як саме гроші "працюють" на відбудову країни.

Банк для захисників

Війна триває, тож особливої уваги потребують родини українських воїнів. Для них Укргазбанк запустив спеціальний депозит "Військовий". Його можуть відкрити як захисники України, так і члени їхніх родин – дружина (чоловік), батьки або ж діти.

Банк також запровадив особливі мови обслуговування за зарплатними картками захисників: кожен з них отримуватиме додатково +6% річних на залишки власних коштів, безкоштовне обслуговування та зняття готівки в усіх банкоматах будь-якого банку України, безкоштовне відкриття додаткової картки, а також можливість дистанційного відкриття рахунку.

Депозит "Військовий" можуть відкрити як захисники України, так і члени їхніх родин
Депозит "Військовий" можуть відкрити як захисники України, так і члени їхніх родин

А от російським військовим у банку запропонували гроші. За те, аби ті здались в полон із технікою та зброєю, пообіцяли по 100 тис. рублів готівкою. "Здавайтесь і здавайте зброю, бо це ваш шанс зробити бодай єдиний гідний вчинок у своєму нікчемному житті та заробити гроші для родини "на цукор"!" — закликали в банку.

Допомогти ж українським захисникам клієнти банку можуть через додаток "ЕКОбанк Онлайн". Лише за місяць через мобільний застосунок клієнти Укргазбанку перерахували понад 40 млн грн на допомогу війську, загалом же сума зібраних клієнтами коштів за час війни сягнула майже 54,6 млн грн. Тож у банку переконані: разом обов’язково переможемо!

    Реклама на dsnews.ua