• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Білорусь заявила, що продовжить продавати електроенергію Україні, і уточнила, куди надсилала лист-"спростування"

Білорусь продовжить продавати електроенергію Україні і протягом листопада

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на каналі "Белэнерго" у Telegram, передає "ДС".

У білоруській держкомпанії зазначили, що листа про зупинення поставок за рамковими договорами від 8 листопада було спрямовано на адресу конкретних компаній, яким постачання електроенергії в листопаді 2021 року не заплановано.

Нагадаємо, про те, що імпорт електроенергії з Білорусі продовжується, свідчать і дані "Укренерго" від 9 листопада.

Порівняно з 8 листопада імпорт зріс на 15 МВт-годину і становить 415 МВт-годину. Із Росії Україна електроенергію не імпортує. При цьому здійснює експорт до Словаччини та Угорщини. 30 та 45 МВт-година відповідно.

Нагадаємо, 8 листопада учасники енергетичного ринку отримали листа від "Белэнерго" з приводу зупинення постачання електроенергії в рамках рамкових договорів з листопада. Білоруське держпідприємство також повідомило, що не укладатиме подібні договори в майбутньому.

ЗМІ пишуть, що листа отримали кілька учасників ринку, зокрема державний "Енергоатом". Однак поки що невідомо, чи отримали його всі учасники ринку.

Раніше Білорусь заявила, що з 6 листопада відновлює експорт електроенергії до України. Постачання мало діяти до кінця листопада.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що причиною відновлення імпорту електроенергії з Білорусі може стати дуже холодна зима.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua