• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Битва за ПроЗорро. Чому антикорупціонери почали виступати проти українського виробника

Що ми закуповуємо у іноземців і хто у виграші від низьких цін
Реклама на dsnews.ua

Міністр економіки Ігор Петрашко зробив заяву, в якому зазначив, що критерії держзамовлень повинні входити не тільки ціна, але і локалізація виробництва в Україні. Це відразу обурило антикорупціонерів.

- Про які гроші йдеться?

- Приблизно 640 млрд грн. Це ті кошти, які витрачають всі органи влади і держпідприємства на свою діяльність.

- Чи Правда, що всі закуповують у іноземців?

- Згідно з даними ПроЗорро менше 3% підприємств не зареєстровано в Україні. І це головний аргумент антикорупціонерів. У той же час, що це за компанії (виробники, посередники або просто "передасты"), неважливо - цікавить тільки ціна.

- Чи це Так погано, що ми купуємо щось дешевше, навіть якщо воно іноземне?

0 Класичний приклад - закупівля трамваїв для Києва, коли контракт на $1 млрд з різницею в 1 тис. грн виграла не українська, а польська компанія. Зараз Дніпро купує іноземні тролейбуси, хоча трохи більш дорогі машини випускаються в цьому самому Дніпрі. Купуючи іноземне, ми втрачаємо робочі місця і податки.

Реклама на dsnews.ua

- Чому так багато говорять про дорогах і проблеми з їх будівництвом?

- З кожної гривні, яка вкладається в будівництво доріг, українська економіка отримує приблизно 10-11 коп. На 90% ми дотуємо іноземні економіки. Тому насправді велике будівництво не має ніякого економічного ефекту для України.

- Чому антикорупціонери виступають проти локалізації виробництва в Україні і готові боротися проти так званих нецінових критеріїв у ПроЗорро?

- Насамперед вони всі на словах відстоюють лібертаріанську систему, яка говорить, що ринок сам все врегулює (про протекціонізм в ЄС і США вони завжди мовчать). По-друге, вся їх діяльність зводиться до тези, що підтримка вітчизняного великого виробника - це апріорі корупція. Тому вони будуть весь час виступати проти локалізації і преференцій.

- Чи вдасться виграти бій у антикорупціонерів за розвиток вітчизняного бізнесу?

- Все залежить від консолідованої позиції уряду та Офісу президента. Хоча не виключено, що антикорупціонери почнуть звертатися до МВФ з вимогами не допустити розвитку українського бізнесу під гаслами боротьби з корупцією.

    Реклама на dsnews.ua