• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Болгарія та Сербія почали будувати газогін, щоб зменшити залежність від Росії: деталі проєкту

Президент Болгарії Румен Радєв та його сербський колега Александр Вучич дали старт будівництву газопроводу, який пов’яже дві країни

Газогін
Болгарія та Сербія почали будувати газогін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Очікується, що новий газогін допоможе послабити залежність регіону від поставок з Росії, які стали ненадійними на тлі розв'язаної нею війни проти України, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

У болгарському місті Костинброд президенти 1 лютого зустрілися на місці, де буде збудовано один кінець 170-кілометрової гілки, 109 км якої пройдуть через Сербію.

Трубопровід, що матиме пропускну спроможність 1,8 млрд кубометрів на рік, дозволить газу з Азербайджану надходити до Західної Європи, а також надасть Сербії доступ до скрапленого газу з портів у Греції.

Проєкт вартістю 85,5 млн євро отримає 25 млн євро від Європейського інвестиційного банку, а також 49,6 млн євро як співфінансування з боку Європейського Союзу. Сербія надасть решту фінансування, необхідного для завершення будівництва.

Цей газопровід є частиною ініціативи ЄС "Південний газовий коридор", метою якої є зниження залежності Європи від російського газу. Основним джерелом постачання стане газове родовище Шах-Деніз, розташоване в Каспійському морі на території Азербайджану.

Як зазначається, Болгарія та Сербія ще до вторгнення РФ в Україну намагалися позбутися залежності від постачання з Росії. У 2009 році дві країни вже постраждали від суперечки між Росією та Україною щодо цін на газ, яка призвела до скорочення постачань. Потім Софія швидко встановила зв’язок із Грецією, щоб почати приймати газ з Азербайджану.

Як писала "ДС", президент США Джо Байден та прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак домовилися про угоду щодо збільшення експорту газу зі США до Британії

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua