• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

США і Британія домовилися щодо поставок газу та програм "зеленої" енергетики: деталі

Президент США Джо Байден та прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак домовилися про угоду щодо збільшення експорту газу із США до Британії

Поставки газу
США і Британія домовилися про угоду щодо збільшення експорту газу
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Укрінформ", передає "ДС".

Йдеться про угоду в рамках спільних зусиль щодо зменшення рахунків за комунальні послуги та обмеження впливу РФ на постачання західних енергоресурсів.

США та Британія оголосили про партнерство з енергетичної безпеки та доступності. Країни створили спільну групу, яку очолять представники Вестмінстера та Білого дому. Її мета — зменшення глобальної залежності від російських енергоносіїв.

Як зазначається, Британія не залежала від великих обсягів російського газу до вторгнення в Україну, але потерпала від сильного зростання цін, оскільки європейські сусіди конкурували за поставки, поспішаючи заповнити свої газосховища.

Згідно з угодою, США мають намір більш ніж удвічі збільшити обсяг зрідженого природного газу, експортованого до Британії, порівняно з 2021 роком.

Країни також планують розвивати "зелені" ініціативи, таких як декарбонізація аерокосмічної промисловості, стимулювати ринок електромобілів та розвиток енергоефективних пристроїв.

Також — хочуть продовжувати співпрацю в галузі ядерної енергії та уловлювання водню та вуглецю.

Британський уряд заявив, що в рамках домовленості зі США планується експортувати щонайменше 9-10 млрд кубометрів газу протягом наступного року через термінали Великої Британії.

Як писала "ДС", Єврокомісія опублікувала пропозицію встановити максимальну ціну на газ на рівні 275 євро за МВт-год.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua