• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Екс-співвласник банку "Михайлівський" Поліщук: У колишніх вкладників банку "Михайлівський" "вкрадено" 230 млн гривень

Реклама на dsnews.ua
На сьогодні у людей вкрадено 230 млн гривень під "чітким керівництвом" НБУ

Про це екс-власник банку "Михайлівський" заявив в інтерв'ю виданню КиевВласть.

За його словами, банк Platinum ні афілійовані з ним особи, які не виплатили жодної копійки депозитчикам.

Поліщук стверджує, що вийшов з числа співвласників 19 травня 2016 р., і кінцевий покупець банку "Михайлівський", був і залишається Борис Кауфман.

Поліщук наполягає, що керівництво НБУ знало про його відхід з Михайлівського до оголошення банку неплатоспроможним. Про що свідчать папери про вихід із складу засновників.

"6 травня, - каже в інтерв'ю Поліщук, - я підписав папір про вихід зі складу засновників. І в зв'язку з травневими святами закрили операцію вже 19 травня. Саме в цей день я офіційно вийшов зі складу засновників, а Ігор Дорошенко, перейшов фактично головою правління банку Platinum".

"Цинізм нинішньої ситуації, - стверджує екс-співвласник банку "Михайлівський" в тому, що 11 тисяч осіб (а це кредитний портфель "Михайлівського", який перейшов в банк Platinum), зараз платять всі свої зобов'язання на рахунки юридичних осіб, відкриті з самого початку, в тому числі в банку Platinum. Всі ці люди гасять свої борги за споживчими кредитами, мікрокредитів, картками з відсотками. На сьогодні жодної копійки ні банк Platinum, ні афілійовані з ним особи депозитчикам не виплатили. Вже вкрадено 230 млн гривень під "чітким керівництвом" НБУ. А за умовами договору продажу, ці гроші (надходження з відсотками) повинні були перейти всім клієнтам-депозитчикам. Цього зроблено не було".

Банкрутство банку Михайлівський стало одним з найгучніших на українському фінансовому ринку. Вкладники досі влаштовують в Києві цілу серію акцій протесту, і, 15 листопада 2016-го року ВРУ підтримала Законопроект № 5390, що регламентують принципи захисту ошуканих вкладників банків. Саме цей закон дозволить отримати компенсації і тим, хто довірив свої гроші банку та пов'язаним з ним фінансовим компаніям.

    Реклама на dsnews.ua