• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Олена Буркатовська: У планах "ОптимусАгро Трейд" — збереження лідерських позицій і продовження розвитку

26 травня свій 23-й день народження відсвяткувала компанія «ОптимусАгро Трейд». За роки успішної роботи вона пройшла шлях до одного з найбільших виробників і експортерів соняшникової олії в Україні

Реклама на dsnews.ua

Продукція компанії користується великим попитом як в Україні, так і за кордоном. У серпні 2019 р. ТОВ "ОптимусАгро Трейд" отримало сертифікат відповідності стандартам ISCC EU (International Sustainability and Carbon Certification - це програма добровільної сертифікації виробників і постачальників, створена на основі Європейської директиви з поновлюваних джерел енергії). Сертифікат даного стандарту визнають всі країни світу. У грудні 2019 р. ТОВ "ОптимусАгро Трейд" пройшло сертифікацію за новою версією стандарту ISO 22000:2018. А в січні 2020 р. компанія отримала сертифікати відповідності міжнародним стандартам GMP + B2 "Виробництво кормових інгредієнтів" і GMP + B3 "Торгівля, збір, зберігання і відвантаження".

Про досягнення та плани компанії розповідає генеральний директор "ОптимусАгро Трейд" Олена Буркатовська.

- Олено, Ви працюєте в компанії "ОптимусАгро Трейд" з самого початку її історії - 1997 р. З 2012-го очолюєте компанію. Озираючись на всі ці роки, якими успіхами і подоланими труднощами Ви пишаєтеся найбільше?

- У 1997 р. мене, зовсім юного спеціаліста, на роботу у фінансовий департамент запросив власник компанії Анатолій Юрійович Мартинов. Завдяки можливостям зростання всередині компанії в 2012 р. я стала генеральним директором.

Основні напрямки діяльності компанії: приймання, зберігання та відвантаження сільгосппродукції; переробка насіння соняшника; реалізація зернових культур, соняшникової олії, шроту та інших продуктів переробки.

За ці роки компанія наростила потужності одноразового зберігання до 1,1 млн т, збільшила можливості переробки до 900 тис. т соняшника на рік, активно реалізує сільськогосподарську продукцію в багатьох країнах світу.

Одним з непростих завдань для мене було створення ефективної професійної команди, здатної досягати поставлених цілей.

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні "ОптимусАгро Трейд" входить до ТОП-5 виробників нерафінованої соняшникової олії і шроту, а також у ТОП-10 компаній за елеваторними потужностями в Україні. Компанія пишається багаторічними взаємовигідними відносинами зі своїми партнерами - сільгоспвиробниками і покупцями продукції.

- Наскільки ефективно вдалося перезавантажити підприємства "ОптимусАгро Трейд" у період карантину? Що було зроблено для безпеки працівників?

- Ми досить швидко адаптувалися до дистанційного режиму роботи. Зокрема, коли співробітники пішли на віддалений доступ, у нас не порушувався жоден процес. У виробничих процесах організували заходи безпеки так, щоб максимально запобігти зараженню. Для цього на загальних зборах керівників ми обговорили і спільно склали план заходів, призначили відповідальних і встановили контроль за виконанням всіх завдань.

Протягом карантину здійснюємо доставку працівників на робочі місця транспортом компанії без залучення громадського транспорту, здійснюємо температурний скринінг, забезпечуємо засобами дезінфекції, встановили частково дистанційний режим роботи офісного персоналу.

На сьогоднішній день вважаю, що вжиті нами заходи безпеки достатні, і ми будемо продовжувати ці заходи в найближчій перспективі.

- Які виробничі результати компанії в минулому і нинішньому маркетинговому році? Чи можна розраховувати на збереження позитивної динаміки?

- У 2018/19 роках ми збільшили показники власної переробки соняшника на 11% в порівнянні з попереднім сезоном. У поточному маркетинговому році також спостерігається зростання показників переробки, що пов'язано, зокрема, з хорошим урожаєм соняшника, тому компанія планує завершити його в позитивній динаміці.

- Як йдуть справи з виконанням зовнішньоторговельних контрактів? І які взагалі досягнення компанії на зовнішніх ринках?

- "ОптимусАгро Трейд" - експортоорієнтована компанія, частка експорту коливається в межах 80-95% в обсягах загальної реалізації продукції в залежності від року, умов, кон'юнктури ринку. Основна продукція, яку експортуємо, - нерафінована соняшникова олія, гранульований/негранульований соняшниковий шрот, лушпиння гранульоване. Олію соняшникову нерафіновану наливом відвантажуємо в основному в країни ближньої Азії, також працюємо з Китаєм і ОАЕ. Реалізацію соняшникового шроту здійснюємо в Польщу, Білорусь, Іспанію, Францію, Китай, Малайзію, М'янму, В'єтнам, Таїланд, Марокко. Компанія постійно працює над розширенням географії збуту.

Особливістю експортних відвантажень шроту в поточному сезоні було використання можливостей відвантаження його із Запорізького річкового порту безпосередньо турецьким і грецьким споживачам, що дозволило істотно здешевити вартість доставки продукції кінцевому споживачеві, оминаючи витрати із накопичення і зберігання. Перспективним напрямком відвантаження шроту в поточному сезоні по праву можна вважати завантаження контейнерів безпосередньо на заводі з подальшою відправкою "замитненого" контейнера автомобільним або залізничним транспортом у порт.

- Попри всі виклики, що виникли цього року, запитаємо про плани. Які цілі Ви ставите перед собою і компанією на найближчі п'ять років?

- Основні цілі: збереження лідерських позицій у галузі, генерація власної електроенергії на Запорізькому МЕЗі, мультипереробка сої та ріпаку, будівництво додаткових ємностей для зберігання сільгосппродукції на 60 тис. т, збільшення обсягів реалізації нафтопродуктів сільгосптоваровиробникам та активний розвиток трейдингу зернових.

Назва нашої компанії "Оптімус Агро", а це зобов'язує нас дивитися в майбутнє з оптимізмом.

    Реклама на dsnews.ua