• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Голова "Уркгідроенерго" Сирота отримує космічну зарплату і замішаний в корупційних схемах, — блогер

Ігор Сирота, який прийшов на посаду голови "Укргідроенерго" ще за часів президента Віктора Януковича, намагається втриматися на посаді і при Володимирові Зеленському

Глава "Укргидроэнерго" Игорь Сирота
Глава "Укргидроэнерго" Игорь Сирота
Реклама на dsnews.ua

Про це в Facebook пише блогер Михайло Шнайдер.

"Відверто кажучи, він просто унікальний персонаж. Адже цей діяч фактично зумів приватизувати... стратегічне, державне підприємство і взяти його під повну опіку", — пише Шнайдер.

За його словами, завдяки своїм необмеженим фінансовим можливостям, Сирота "вміє знаходити спільну мову практично з усіма нашими високопосадовцями і навіть цілими парламентськими комітетами".

Сирота зміг фактично власноруч сформувати склад наглядової ради "Укргідроенерго". За підсумками 2019 року, він отримав зарплати і премій на 650 тис. дол. Такого платні не отримує навіть президент США Дональд Трамп.

"А тепер, коли влада змінилася, і запахло смаженим, починає розвивати бурхливу діяльність і показує в ЗМІ якісь міфічні досягнення", — зазначає блогер.

Раніше ЗМІ писали, що реальні прибутки у компанії генерується не стільки завдяки роботі Сироти, скільки за рахунок госпреференцій. Так, в 2015 тільки за рахунок підвищення тарифу ГЕС на 45%, "Укргідроенерго" отримало 1 млрд гривень доходу.

Шнайдер сподівається, що найближчим часом Сирота все ж буде звільнений, і "на місце керівника компанії прийде новий, тлумачний, а головне чесна людина".

Нагадаємо, за даними ЗМІ, ще в 2014 році результати аудиту показали масштабну розтрату держкоштів на "Укргідроенерго" через "придбання у фірм-посередників обладнання і матеріальних цінностей за завищеними цінами".

Пов'язані з Сиротою компанії фігурують в десятках кримінальних справ. Однак поки Сироті і його партнерам вдавалося уникати заслуженого покарання

    Реклама на dsnews.ua