• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Як буде нараховуватися пенсія за бальною системою: пояснення Мінсоцполітики

Наступного року завдяки індексації пенсій за новим принципом виплати зростуть практично у всіх пенсіонерів

Гривня
Пенсії будуть перераховані практично усім громадянам
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла в ефірі національного телемарафону міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Пенсії будуть перераховані практично усім громадянам, що вийшли на пенсію пізніше, ніж 3 роки від цього часу. Тому що за останні 3 роки пенсії більш-менш відповідали ринковій вартості. А от все, що далі, було нараховано за заниженими коефіцієнтами, які менше реальної вартості коштів. Тому для кожного такого пенсіонера буде зроблений перерахунок", — сказала вона.

Для обрахунку пенсійних виплат буде задіяна бальна система, щоб нівелювати розбіжності у виплатах за однаковий страховий стаж у людей, які набули пенсійного віку в різні періоди.

"Новий обрахунок передбачає, що за кожний місяць, коли людина сплачувала страховий внесок чи працювала, буде пораховано співвідношення його заробітної плати та середньої, яка була на той місяць в той рік. Тобто, планується обрахувати реальну купівельну спроможність. Якщо ми отримаємо суму на рівні середньої зарплати, за це буде людині нараховано 10 балів. Якщо більше, то 11-12 балів, тобто пропорційно. Або, навпаки, менше", — пояснила Жолнович.

За її словами, отримана загальна кількість балів буде унікальною для кожної людини, що дозволить кожного року цей показник оцінювати співставно до середньої заробітної плати в конкретному році та, відповідно, індексувати виплати.

"Наразі на цей проєкт ми плануємо збільшити бюджет пенсійного фонду на 100 млрд грн. Це наші, українські доходи. В основному, рахунком сплати ЄСВ нашими захисниками", — додала Оксана Жолнович.

Як писала "ДС", Кабінет міністрів планує підвищити у 2024 році мінімальну пенсію з 2 093 грн до 2361 грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua