• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кількість "комунальних боржників" в Україні зросла на 50%

Протягом 2020 року в Україні на 50% зросла кількість боржників по оплаті комунальних послуг. Найчастіше через суд стягують заборгованість теплопостачальники.

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані порталу OpenDataBot, на які посилається "ДС".

Торік було порушено 342,232 тисячі справ щодо українців, які не розрахувалися за комунальні послуги. Це на 50% більше, ніж у 2019 році (близько 227 тисяч) проваджень. Найбільше українці боргують установам, які постачають опалення та воду.

Боржником особа, яка не сплачує за комунальні послуги, визнається судом. Тоді ж вона потрапляє до Єдиного реєстру боржників.

"Особі, яка потрапила до Єдиного реєстру боржників, можуть заблокувати банківські рахунки, вилучити її майно, а також обмежити виїзд за кордон. Однак Комунальні підприємства можуть припинити надання послуг боржникам ще в досудовому порядку", – повідомили в OpenDataBot.

Раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що наразі пільгами на послуги ЖКГ користуються 1,8 млн українців. Розмір пільг варіюється від 25% до 100% вартості. Також вона додала, що пільги і субсидії отримує кожна третя сімʼя – 5 млн з 15 млн в Україні.

Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, станом на кінець 2020 року заборгованість населення України за житлово-комунальні послуги досягла 73 млрд грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua