• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Країни Балтії відмовляються від російської електроенергії

Європейська енергетична біржа Nord Pool зупиняє торги російською електроенергією. З неділі країни Балтії не отримуватимуть електрику з Росії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства енергетики Литви, передає "ДС".

Так, Nord Pool вирішив припинити торгівлю електроенергією від свого єдиного російського імпортера в країнах Балтії "Інтер РАО".

"Це означає, що з неділі Литва повністю припинить імпорт російських енергоносіїв, тобто нафти, електроенергії або природного газу", – йдеться у повідомленні міністерства.

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвис наголосив, що "це не тільки надзвичайно важлива віха для Литви на шляху до енергетичної незалежності, але також демонстрація нашої солідарності з Україною". 

"Ми повинні припинити фінансувати російську військову машину", – додав він.

Потреби Литви в газі задовольняються через Клайпедський LNG-термінал з вантажами зі США, її потреби в електроенергії задовольняються за рахунок місцевого виробництва та імпорту з країн ЄС через сполучення зі Швецією, Польщею та Латвією, а Orlen Lietuva, єдиний імпортер нафти в Литві місяць тому відмовився від імпорту російської сирої нафти.

У Twitter литовське міністерство окремо заявило, що "з неділі російська електроенергія не продаватиметься в країнах Балтії".

Нагадаємо, раніше Віцепрем'єр Росії та призначений кремлем "куратор" Криму Марат Хуснуллін заявив, що захоплена російськими окупантами Запорізька АЕС буде працювати на РФ. Україні пропонують купувати електроенергію зі своєї ж станції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua