• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Окупанти хочуть продавати Україні електроенергію із захопленої Запорізької АЕС

Віцепрем'єр Росії та призначений кремлем "куратор" Криму Марат Хуснуллін заявив, що захоплена російськими окупантами Запорізька АЕС буде працювати на РФ. Україні пропонують купувати електроенергію зі своєї ж станції

Запорізька АЕС
Запорізька АЕС
Реклама на dsnews.ua

Про це пише "Интерфакс", передає "ДС".

Хуснуллін заявив, що Запорізька АЕС працюватиме всі робочі місця збережені.

"Якщо Україна буде готова приймати та оплачувати, значить працюватиме для них. Не прийматиме, працюватиме на Росію. Атомна електроенергія одна з найдешевших видів, абсолютно конкурентоспроможна. Питань, куди продати електроенергію, не буде", — заявив він.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський розповідав, що російськими військовими окупована частина Запорізької АЕС, однак там присутні українські технічні спеціалісти. Окупанти також привезли на станцію технічних фахівців "Росатому". А втім, за словами Зеленського, вони хочуть поїхати, оскільки не розуміються на роботі ЗАЕС.

"Обладнання там сучасне, технічно багато речей на комп'ютер переведено за ці роки. А вони бачили цю АЕС багато років тому. Потрапили у внутрішні процеси й не знають, що робити з цим. Вони під різними приводами — то хтось захворів, то комусь треба додому — пробували виїжджати, не дуже хочуть там бути"", — додав президент.

Водночас, зад ними "Енергоатому", російські окупанти заборонили керівникам ЗАЕС покидати Енергодар, навіть якщо цього вимагає робота. Фактично росіяни тримають фахівців найбільшої в Європі атомної електростанції у заручниках.

Як писала "ДС", у МАГАТЕ заявили, що ситуація з безпекою на Запорізькій АЕС, яку контролюють російські окупанти, викликає побоювання через відсутність достатнього контролю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua