• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

"Метінвест" готовий постачати сталь для відновлення українських мостів, – СЕО компанії

Провідна італійська газета La Repubblica присвятила передовицю відновленню України й участі Групи "Метінвест" у цьому процесі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Групи "Метінвест", передає "ДС".

У "Метінвесті" зазначають, що влада та дві найбільші промислові групи України вже працюють над проєктами з відновлення держави після війни. Реалізація цих проєктів вимагатиме внеску тисяч іноземних компаній, зокрема італійських.

La Repubblica нагадує: першим, хто "встрибнув у вагон" реконструкції України, був канцлер Німеччини Олаф Шольц, який 25 жовтня 2022 року заговорив про "план Маршалла XXI століття". Однак французи та італійці також захочуть бути частиною процесу, оскільки це може бути дуже важливою можливістю для сотень європейських компаній.

"Італія хоче взяти участь у відновленні, щоб не лише висловити солідарність і підтримку Україні з воєнної позиції, але й у відновленні країни", — заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні на двосторонній конференції з питань відновлення України в Палаццо деі Конгресі в Римі.

Як зазначає видання, хоча план відновлення України все ще залишається "на папері", але він потенційно мобілізує величезні ресурси — за оцінкою Світового банку, від 411 млрд до 1 трлн доларів США — від моменту підписання мирної угоди, яка нині все ще здається далекою перспективою. Тим часом українська влада та великі промислові групи вже працюють над ідеєю відновлення. Два конгломерати, які найактивніше беруть участь у цій розвідувальній роботі, — це металургійна Група "Метінвест" та енергетичний гігант "ДТЕК", який зумів забезпечити країну електроенергією і не дати мільйонам людей замерзнути взимку. Керівники цих промислових груп, Юрій Риженков та Максим Тимченко, поставили перед собою амбітну мету: відновити в південно-східних регіонах України роботу підприємств, які захопили росіяни після місяців кровопролитних боїв.

Риженков і Тимченко, йдеться у публікації, адаптують свої компанії до виробничої та іншої діяльності, відмінної від їхнього основного бізнесу саме для того, щоб бути готовими до початку реконструкції. Паралельно вони розвивають відносини та зв'язки із західними партнерами та компаніями, які зацікавлені взяти участь у великому плані відновлення.

"Метінвест" працює з містами, які найбільше потребують допомоги, особливо з Маріуполем, де розробляється план реконструкції міста, на який компанія вже виділила 1,5 млн євро. Мета — перепланувати місто за рекомендаціями досвідчених міжнародних експертів. Місто не буде колишнім, воно має змінитися, цілком очевидно, що ми не відбудуємо величезний металургійний завод таким, як він був до війни, але ми будемо там, ми побудуємо нові металургійні заводи, які будуть виробляти зелену сталь",— розповідає Риженков.

За даними Світового банку, через рік війни збитки на території України становлять 135 млрд доларів США, зокрема житлового сектору (38%), транспорту (26%), енергетики (8%), торгівлі та промисловості (8%) і сільського господарства (6%). Невідкладні заходи коштуватимуть 14 млрд доларів США.

"Ситуація з інфраструктурою виглядає стабілізованою, залізниця працює, електроенергія надходить. Це правда, що багато мостів зруйновано, особливо в південно-східній частині країни, але "Метінвест" може постачати сталь для відновлення мостів, як ми це зробили з мостом Сан-Джорджо в Генуї. Щодо залізниці: оскільки деякі її ділянки пошкоджені, а "Азовсталь" наразі не може постачати рейки, якими вона традиційно забезпечувала "Укрзалізницю" до вторгнення, ми розглядаємо можливість залучення сторонніх постачальників і паралельно — нових підприємств, які могли б виробляти потрібний матеріал для відновлення залізниці", — пояснює Риженков.

Відновити потужності з виробництва електроенергії буде складніше, і доведеться встановлювати нові потужності, які живлять відновлювані джерела енергії.

"Україна має гарну топографію для інвестицій у відновлювану енергетику — сонячну, вітрову, а також для кращого зберігання. Ми маємо переконатися, що екосистеми покращуються не лише для "зеленої" енергетики та України, але й для того, аби почати експортувати цю "зелену" енергію в Європу. Ми вважаємо, що Італія може взяти участь у цьому відновленні", — говорить Максим Тимченко.

Територія, де проєкти з відновлення найбільш потужні — це Маріуполь. Мер міста Вадим Бойченко разом з головою Донецької області Павлом Кириленком, Світовим банком і "Метінвестом" розробили детальний план відродження Маріуполя — Mariupol Reborn, який вони хотіли б розпочати в липні 2024 року у разі деокупації міста.

За активної участі громадян місто має заселитися знову, 200 тис. переселенців мають повернутися до 2030 року, а до 2040 року в повністю оновленому місті має проживати 600-700 тис. жителів. 

Окрім власне реконструкції 2 275 зруйнованих багатоквартирних будинків, 38 895 приватних будинків, 63 шкіл та 15 лікарень, план передбачає будівництво медичного кампусу, центру державного управління, нового аеропорту, університетського центру та зернового термінала. 

"Сталева мрія"
Приклади об’єктів, які розробили для проєкту "Сталева мрія"

Щоб полегшити та прискорити роботу, "Метінвест-СМЦ" розробив проєкт "Сталева мрія", що передбачає 13 типів сталевих будівель, які можуть бути адаптовані до різних умов і обставин: житлових будинків, шкіл, дитячих садків, лікарень, паркінгів, спортивних споруд і підземних укриттів.

    Реклама на dsnews.ua