• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

"Метінвест" вкладе більше $1 млрд в новий цех преміум-прокату на ММК ім. Ілліча

Група "Метінвест" запускає проєкт з будівництва нового цеху Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча, який буде виробляти продукцію прокату преміальних сегментів. Обсяг інвестицій перевищить $1 млрд

Реклама на dsnews.ua

Проєкт буде реалізовуватися спільно з провідним світовим постачальником технологій для металургії — Danieli. У Групі відзначили, що відповідний контракт з італійською компанією був підписаний сьогодні, 10 червня.

Так, новий цех на ММК ім. Ілліча буде складатися з безперервного стану холодної прокатки, поєднаного з лінією травлення, а також трьох сучасних ліній нанесення цинкових, алюмоцинкових і полімерних покриттів. Перший етап планується завершити в 2025 році, а інвестиції перевищать $ 800 млн. Планується, що комбінат буде випускати близько 1,2 млн тонн на рік високо конкурентного холоднокатаного і оцинкованого прокату, а також прокату з полімерним покриттям.

"Будівництво цеху холодної прокатки – наш наймасштабніший проєкт на наступні пʼять років. Це логічне продовження програми модернізації виробництва прокату на ММК імені Ілліча. Весь новий технологічний ланцюжок, разом із сучасною машиною безперервного лиття заготівок, реконструйованим станом 1700 і новим цехом холодної прокатки, дасть змогу Метінвесту домогтися світового рівня якості продукції на всіх етапах виробництва – від напівфабрикатів до прокату з покриттям. Випуск преміальної високотехнологічної продукції, використання передових технологій, екологічність і створення нових робочих місць для кваліфікованих фахівців – усе це робить проєкт значущим і для Маріуполя, і для галузі, і для всієї країни", — сказав генеральний директор "Метінвесту" Юрій Риженков.

В рамках другого етапу будуть побудовані нове відділення відпалювальних печей, дресирувальний стан і агрегат поздовжньої порізки рулонів, а також нова лінія нанесення полімерного покриття на оцинкований рулон. Після завершення другого етапу проєкту потужності перевищать 1,6 млн тонн на рік, а в асортименті Групи зʼявиться новий вид продукції — пофарбований рулон.

Більш того, нова продукція призначена, в першу чергу, для українського ринку. Якісна продукція вітчизняного виробництва замінить неякісний імпортний прокат. Також планується експорт в країни СНД і Європи.

Реалізація проєкту буде проводитися за всіма екологічними стандартами, підкреслили в Групі. Зокрема, технологія сірчанокислотного травлення буде замінена на соляно-кислотну з установкою регенерації кислоти, що дозволяє повертати її назад у виробництво. А високоефективне газоочисне обладнання дозволить знизити викиди шкідливих речовин в 1,5-3 рази від гранично допустимих норм в Україні, а споживання палива знизиться на 20%.

"Технології, які ми впроваджуємо в Маріуполі, є найбільш сучасними й екологічними з присутніх сьогодні на ринку. Цей автоматизований «розумний» комплекс стане одним із небагатьох у світі, що поєднує в собі високу якість продукції, низькі виробничі витрати і низький рівень викидів. Саме такі високотехнологічні комплекси формують нове покоління висококваліфікованих фахівців і підвищують престиж професії металурга в Україні", — сказав генеральний директор Danieli Group Джакомо Марески Даніелі.

Крім того, на новому виробництві буде створено понад 230 робочих місць.

    Реклама на dsnews.ua