• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Миколаївський глиноземний завод інвестує 200 млн грн в модернізацію обладнання

На Миколаївському глиноземному заводі розпочався другий етап масштабної модернізації

Реклама на dsnews.ua

Під час оновлення обладнання на заводі планують реконструювати печі фірми Lurgі, аби в 4 рази зменшити рівень викидів – відпрацьованої пари. Загальна вартість проєкту складатиме понад 200 млн грн. Роботи завершать у першому кварталі 2023 року. Про це повідомляє прес-служба МГЗ.

Реконструкцію розпочали після успішного проведення першого етапу модернізації обладнання, в результаті якого викиди однієї печі зменшилися вчетверо.

Пілотний проєкт розробляли представники кількох інституцій, а в його реалізації взяли участь понад 100 спеціалістів. Це фахівці МГЗ, технологи, проєктанти, підрядники. 80% комплектуючих для обладнання, що використовувалось, вироблено в Україні.

За словами директора з виробництва МГЗ Володимира Красноярського, викиди заводу в атмосферу з печей у вигляді відпрацьованої пари повністю відповідають вимогам українського екологічного законодавства, проте керівництво Миколаївського глиноземного прийняло рішення про проведення модернізації.

"З 2012 року ми активно співпрацювали з різними вітчизняними фірмами, а також залучали спеціалізовані закордонні фірми із ФРН, США, Австралії, Франції, аби знайти оптимальне рішення, але запропоновані схеми модернізації не відповідали вимогам фахівців заводу. Зрештою співробітники МГЗ та представники одного з проєктних інститутів розробили математичну модель установки та запропонували схему, яка дозволила знизити викиди", – розповідає Володимир Красноярський.

Остаточно проєкт завершать у 2023 році.

Раніше Президент Миколаївського глиноземного заводу Штефан Цохлінг заявив, що підприємство сконцентрується на досягненні амбітних цілей ESG – на майбутньому з низьким вуглецевим слідом.

Минулого року завод пройшов аудит незалежної норвезької сертифікаційної компанії Det Norske Veritas на відповідність вимогам міжнародних стандартів якості, екологічного менеджменту, промислової безпеки та охорони праці. А за останні 10 років на цільові природоохоронні заходи МГЗ витратив 47 мільйонів доларів. 

    Реклама на dsnews.ua