• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

МВФ очікує від України прогресу для траншу

Міжнародний валютний фонд і Україна продовжують переговори щодо надання другого траншу за програмою stand by

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник МВФ Джеррі Райс, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Певний прогрес досягнутий, але для завершення першого перегляду більше потрібно", — сказав він.

Райс, не розкриваючи деталей, нагадав, що метою обумовлених в рамках програми заходів є, зокрема, поліпшення управління в Нацбанку і законодавства про банківський нагляд, середньострокове зниження бюджетного дефіциту, посилення антикорупційної вертикалі і судової системи.

Відзначимо, МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR 3,6 млрд (близько $ 5 млрд) з негайним виділенням $ 2,1 млрд першого траншу.

Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми. Що тривала з кінця 2020 року віртуальна місія по першому перегляду програми stand-by в середині лютого завершилася без рекомендації про виділення другого траншу.

Як писала "ДС", 12 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторони не змогли домовитися про перегляд програми Stand-by, за якою Україна мала отримати наступний транш.

Голова Комітету з питань фінансів і податкової політики Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відсутність траншу МВФ у 2021 році не стане катастрофою для України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua