• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

НАБУ намагається зберегти корупційний механізм неринкового ціноутворення, - Кулик

Реклама на dsnews.ua
Національне антикорупційне бюро своїми розслідування щодо законності методики розрахунку ОРЦ (Роттердам+) і планами з розслідування законності використання формули розрахунку ціни на газ Дюссельдорф+ намагається зберегти корупційний механізм неринкового ціноутворення

Про це пише політичний експерт, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, інформує "ДС" з посиланням на "Хвилю".

За його словами, виробники електроенергії, які працюють на вітчизняному вугіллі марки М мають найнижчі тарифи серед компаній теплової генерації. При цьому компанії, що імпортують вугілля (Донбасенерго Центренерго) - найвищі. "Совкова каструля - "український означає дешевий" ніяк не покине мозок ні політиків, ні критикованих ними чиновників. Адепти імпорту та "дешевизни українського вугілля" доведуть країну до того, що весь вугілля рано чи пізно доведеться імпортувати", - пише він.

Віталій Кулик також зазначив, що згідно з офіційною інформацією Міністерства енергетики та вугільної промисловості, собівартість вугілля держшахт становить приблизно 2800 грн/т. При цьому, ціна вугілля, закладена в ОРЦ за індексом API2 (Роттердам+), становить 2000 грн.

"Помилковий стереотип настільки живучий, що НАБУ намір розправитися з НКРЭКУ за те, що регулятор посмів прирівняти до ОРЦ українське вугілля до імпортного. "Енергетик" Ситник бачить в цьому велику зраду. У постблокадной реальності ціна "Роттердам+" на весь вугілля відображена лише в узагальненому тариф для промислових споживачів, а для виробників електроенергії цінова дискримінація все одно зберігається. Ті, хто працює на українській марці Р отримують покриття ціни вугілля набагато нижче "Роттердама", а ті, хто імпортують антрацит - набагато вище. Парадоксально, але антикорупційний орган своїми діями за фактом намагається зберегти корупційний механізм неринкового ціноутворення з кривими милицями державних дотацій", - заявив політолог.

Нагадаємо, НАБУ проводить досудове розслідування кримінального провадження стосовно законності застосування формули розрахунку ціни на вугілля Роттердам+. 17 серпня 2017 року співробітники НАБУ прийшли з обшуками до регулятора комунальних тарифів (НКРЭКУ). Крім того, найближчим часом, за повідомленням самого органу, НАБУ планує вивчить ситуацію з законність використання формули розрахунку ціни на газ Дюссельдорф+.

    Реклама на dsnews.ua